22.07. Występ Orkiestry Dętej z Amsterdamu

  • 22. července 2014 16:00-18:00

  • Świeradów-Zdrój

A+ A-

Kolorowa, uliczna orkiestra "Fanfara Pierwszej Miłosnej Nocy" (De Fanfare van de Eerste Liefdesnacht) z Amsterdamu tworzy niezwykłe, muzyczne przyjęcie wszędzie, gdzie się pojawi; Muzyka, którą grają Holendrzy to eklektyczny i ekscytujący mix jazzu, swingu, soul i muzyki world- od arabskich klimatów po polski folklor. Z pasją i humorem poruszają serca i stopy swoich słuchaczy używając instrumentów różnorodnych... od tuby po trójkąt. Żywiołowa trupa o energii, której żadna publiczność nie może zignorować.

Zespół powstał trzydzieści lat temu. Podczas burzliwych dni w Amsterdamie przyszli jego członkowie grali muzykę podczas demonstracji, przeciwstawiając się przemocy. Mimo, że dziś grają zarówno na festiwalach, w halach koncertowych i na paradach ulicznych, najważniejszym wymiarem ich twórczości pozostało zaangażowanie prospołeczne. "Fanfara Pierwszej Miłosnej Nocy" (De Fanfare van de Eerste Liefdesnacht) występowała i współpracowała z lokalnymi muzykami w ponad dwunastu krajach we Wschodniej i Zachodniej Europie, a także w Turcji, na Kubie czy w Palestynie.

 

Występ Orkiestry Dętej z Amsterdamu - 22 lipca godz. 16.00 - tarsy przed Domem Zdrojowym (w przypadku brzydkiej pogody - występ w Hali Spacerowej)

Multimedia