Świeradów-Zdrój

IZERSKI SAMURAJ CAMP W KARATE - ŚWIERADÓW-ZDRÓJ 2024

2024-06-26 11:22:58
A+ A-

Sprawozdanie z Izerskiego Samuraj Campa w Karate - Świeradów-Zdrój 2024

 

W dniach 21-23.06.2024 na terenie Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie Zdroju oraz Domu Wczasów Dziecięcych w Śweradowie Zdroju odbyło się zgrupowanie oraz turniej Karate zorganizowany przez Klub Sportowy Samuraj Lubań. W campie wzięło udział ponad 50 zawodników – dzieci i młodzieży z poszczególnych sekcji Karate Samuraja z Lubania, Świeradowa Zdroju i Nowogrodźca, w tym 30 zawodników w systemie stacjonarnym. W ramach zgrupowania przeprowadzono cykl treningów zarówno terenowych, jak też i halowych pod kątem poprawy motoryki, technik Karate, doskonalenia taktyki walk - kumite oraz form Kata. Ponadto uczestnicy mieli możliwość odwiedzenia siedziby Nadleśnictwa Świeradów, gdzie zapoznali się w ramach wykładu, z otaczającą Góry Izerskie przyrodą, jak też mieli możliwość faktycznie ją zobaczyć w ramach ogrodu i ścieżki edukacyjnej, wziąść udział w konkursie edukacyjnym, za co na ręce Nadleśniczego Świeradowa składamy podziekowania, w tym za pamiątki. Ponadto uczestnicy campa zwiedzili miasto Świeradów Zdrój, zapoznali się z jego historą, przy profesjonalnym wsparciu kadry dydaktycznej Domu Wczasów Dziecięcych, za co także dziekujemy. W ramach zgrupowania zawodnicy uczestniczyli w ognisku integracyjnym, rozegrali mecz w kręgielni, jak też mieli możliwość pobawić się na wesoło w dyskotece. Ponadtow sobotnie popołudnie chętni mieli możliwość przystąpienia do egzaminu i zdania na kolejne pasy, oznaczające stopnie zaawansowania w Karate. Do egzaminu przystapiło 31 zawodników, którzy w bardzo dobrym poziomie zaliczyli wszystkie wymagania i zdali pozytywnie egzamin, 3 zawodników nie dopuszczono do egzaminu. Warto podkreslić, iż 3 zawodników zdało w bardzo dobrym stylu na kolejne brązowe pasy – Leszczyński Lubomir, Leszczyński Oliwier oraz Filip Daszko, egzamin przeprowadził shihan Jacek Jaworski.

 

W trzecim dniu zmagań rozegrano tuniej Karate, w ramach którtego dzieci i młodzież rywalizował między sobą w poszczególnych konkurencjach, z podziałem na wiek, zarówno w konkurencji pierwszego kroku, wykonywanie technik Karate na Fantomie, jak też w Kata – walki z cieniem oraz Kumite – walki wolnej. Łącznie rozegrano 14 konkurencji, gdzie finaliści otrzymali medale oraz dyplomy, a za pierwsze miejsce zwycięzca otrzymał dodatkowo statuetkę. Ponadto każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa.

 

Całość campa została przeprowadzona pod okiem kadry instruktorskiej i trenerskiej KS Samuraj Lubań i KS Samuraj Nowogrodziec – Sławomira Bartniak, Stanisława Urbańczyk w asyście Huberta Urbańczyk, Jakuba Jaworskiego i Jacka Jaworskiego. Dziękujemy także kadrze Domu Wczasów Dziecięcych za profesjonalne wsparcie i pomoc w sprawowaniu opieki nad naszymi dziećmi oraz Dyrekcji Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie Zdroju za użyczenie obiektów.

 

Dziękujemy za wsparcie:

Gmina Świerdów Zdrój , Gmina miejska Lubań, Miasto i Gmina Nowogrodziec, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Dolnośląski Urząd Marszałkowski, Klub Victoria Lubań, Miejski Zespół Szkół w Świeradowie Zdroju, Szkola Podstawowa w Nowogrodźcu, ZGIUK Lubań, Nadleśnictwo Świeradów Zdrój, Firma Sogaris, Firma Sportano.pl i innym...

 

Wsparcie medialne:

eluban, Ziemia Lubańska, tv Świeradow Zdroj, Przegląd Lubański.

 

Jacek Jaworski

Multimedia