Świeradów-Zdrój

COOLTURALNE FERIE ZE STACJĄ KULTURY turnus II - 12-27.01.2024 r.

2024-01-27 01:05:51
A+ A-

Czołem! Z tej strony MY! Dzieciaki z COOLturalnych Ferii 2024 ze Stacją Kultury :) Pragniemy podzielić się z Wami naszymi zapiskami z feryjnego pamiętnika, w którym na bieżąco notowaliśmy wszystkie nasze przygody! Zapraszamy do lektury.

 

Turnus II

 

dzień 1.

I rozpoczynamy drugi turnus i drugi tydzień COOLturalnych Ferii ze Stacją Kultury! Dzisiaj jak zawsze najpierw omawiamy sprawy organizacyjne, nasz regulamin zachowania, który sami określamy i obiecujemy się go trzymać.

W tym tygodniu naszymi opiekunami będą Pani Katarzyna Błotnicka i znany już nam Pan Tomasz Gajewski.

Dzisiaj strasznie wieje, więc dobrze, że zostajemy na Stacji, bo mamy fantastyczne zajęcia mozaikowe, które prowadzą dla nas właściciele Izery Gallery! Pracujemy dzielnie pół dnia i zobaczcie sami - jakie piękne prace stworzyliśmy! Bardzo dziękujemy za te zajęcia!

Po obiedzie mamy wraz z Panami z Cyberjelonków odwiedzić Egipt – w Minecrafcie! Nie możemy się doczekać! Będzie zabawa!

 

dzień 2.

Dzisiaj z samego ranka wyruszyliśmy do Jeleniej Góry na DISCO WROTKI. Niektórzy z nas świetnie sobie radzą inni się dopiero uczą, ale szybko, tak szybko, że jak widać na zdjęciach - nie można było nas uchwycić w tym pędzie! Dziękujemy całej ekipie Wrotkarni Wrotowisko DiscoWrotki za wszystkie instrukcje, podpowiedzi i świetną zabawę, a firmie Niempol Świeradów-Zdrój za bezpieczny transport.

Oczywiście byliśmy tam pod opieką Pani Katarzyny Błotnickiej i Pana Tomasza Gajewskiego – dziękujemy.

 

dzień 3.

Niestety śniegu coraz mniej, więc musimy sobie jakoś radzić, a że w naszym mieście jest mnóstwo atrakcji... Na dzisiaj wybraliśmy basen w Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit w Świeradowie-Zdroju! Było wesoło, ciepło i mokro! A po obiadku jeszcze zajęcia z Minecrafta z Cyberjelonkami. Przyznajcie sami, że fajne mamy ferie ze Stacją Kultury?

 

dzień 4.
Dzisiaj kolejny dzień naszych super ferii ze Stacją Kultury... I wiecie co? Wyruszyliśmy w podróż pociągiem, niektórzy z nas jechali nim dopiero pierwszy raz. Ale frajda!

Co prawda nasza podróż nie trwała długo, bo tylko do Orłowic. Stamtąd ruszyliśmy na piechotkę do Kopalni św. Jan w Krobicy. Pięknie dziękujemy za możliwość zwiedzenia kopalni i tajemnicze opowieści. Dziękujemy także firmie Świernet za umożliwienie podróży pociągiem.

Już chyba nie mielibyśmy siły wrócić do Stacji na własnych nogach... Na szczęście z pomocą przyszła nam Pani Magda i Pan Andrzej z firmy niem-pol.pl, którzy swoim autobusikiem zawieźli nas prosto na obiadek. Bardzo dziękujemy, uratowaliście nam życie!!!

 

dzień 5.

Niestety dzisiaj ostatni dzień naszych ferii na Stacji Kultury… Może i ostatni, ale pełen wrażeń! Najpierw odwiedzili nas Policjanci z Rewiru Dzielnicowego Świeradów-Zdrój, opowiedzieli nam o swojej pracy, udzielili kilku rad i już teraz wiemy, że jak coś złego się dzieje, to dzwonimy pod nr 112. Później rozebraliśmy GWIZDKA - wiecie kto to jest? To mała choinka, mały świerk, który rośnie przy Stacji Kultury i którego przed każdym Bożym Narodzeniem dzieci z naszego Przedszkola Miejskiego pięknie przystrajają na święta.

Później były prawdziwe emocje - MAM TALENT! Każdy z nas mógł pochwalić się swoimi zdolnościami, zbiorami, umiejętnościami i talentami... To było niesamowite! Tak wiele potrafimy, każdy z nas jest inny i świetny w czymś innym, naprawdę wszystkim nam się należą ogromne BRAWA i GRATULACJE!

Po pysznym obiadku w naszym Przedszkolu Miejskim, za który pięknie dziękujemy, nadszedł czas podsumowania naszych ferii i niestety pożegnania...

Nasi opiekunowie - Pani Kasia i Pan Tomek - powiedzieli, że całkiem nieźle się spisaliśmy i (z małymi poprawkami) zasłużyliśmy na miano COOLTURALNYCH Uczestników Ferii ze Stacją Kultury!

Co prawda niektórzy z nas przyznali się Pani Dyrektor, że czasami zapominali powiedzieć "dzień dobry" lub "do widzenia", ale obiecali poprawę.

Wszyscy dostaliśmy piękne dyplomy, medale i drobne upominki, za co pięknie dziękujemy.

Podziękowania wręczyliśmy także naszym opiekunom Pani Kasi Błotnickiej i Panu Tomkowi Gajewskiemu, którzy obiecali jeszcze kiedyś się nami zaopiekować.

To były naprawdę UDANE i COOLTURALNE FERIE!

Po naszym podsumowaniu i oficjalnym pożegnaniu pobiegliśmy do domu, ale tylko po to, aby się przygotować na przedstawienie i bal. O 16:00 rozpoczął się przezabawny spektakl Rufi Rafi Show. Śmiechu było co niemiara! Przez godzinę i my, i nasi rodzice, pękaliśmy ze śmiechu! Bardzo dziękujemy Klaunowi Rufi Rafi, któremu się bardzo u nas podobało i obiecał, że jeszcze do nas wróci.

O 17:00 po przedstawieniu rozpoczęliśmy ostatni w tym sezonie BAL KARNAWAŁOWY, który poprowadziła Pani Teresa Fierkowicz. Były tańce, zabawy i różne konkursy... i to już naprawdę ostatni punkt naszych COOLturalnych Ferii ze Stacją Kultury.

 

 

Projekt „COOLturalne Ferie ze Stacją Kultury 2024”, sfinansowany jest z funduszu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Organizator wydarzenia:

Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury" w Świeradowie-Zdroju.

 

Multimedia