Świeradów-Zdrój

COOLTURALNE FERIE ZE STACJĄ KULTURY turnus I - 15-19.01.2024 r.

2024-01-27 01:05:05
A+ A-

Czołem! Z tej strony MY! Dzieciaki z COOLturalnych Ferii 2024 ze Stacją Kultury :) Pragniemy podzielić się z Wami naszymi zapiskami z feryjnego pamiętnika, w którym na bieżąco notowaliśmy wszystkie nasze przygody! Zapraszamy do lektury.

 

Turnus I

 

dzień 1.

Dzisiaj dzień zapoznawczy! Ustalamy zasady, przygotowujemy regulamin, uczymy się zasad savoir vivre. Poza tym gramy, uczymy się tańczyć Belgijkę, a w Orlim Gnieździe budujemy konstrukcje przestrzenne. Rozwiązujemy łamigłówki, trochę szalejemy na śniegu, jemy pyszny obiadek w stołówce naszego Przedszkola Miejskiego… A to wszystko pod czujnym okiem naszych superowych opiekunów: Teresa Fierkowicz i Tomasza Gajewskiego. Po powrocie z obiadu jeszcze czekają na nas edukacyjno-rozrywkowe zajęcia z programowania Minecrafta z przesympatycznymi Panami Cyberjelonkami.

Zajęcia na komputerach były ekstra – jak zawsze! Bardzo za nie dziękujemy i prosimy o jeszcze.

 

dzień 2.

Drugi dzień naszych ferii przywitał nas ogromną ilością śniegu, ale nic to, bo wyruszyliśmy do Jeleniej Góry do Parku Trampolin Wild Jump, gdzie skacząc jak szaleni spędziliśmy cały dzień! Dziękujemy Panu Kubie Sojce za takie miłe przyjęcie. Później był obiadek i dzień się skończył - nie wiadomo kiedy!!! Ale już o 17:30 znów wróciliśmy na Stację Kultury - na spektakl teatralny "Kot w butach".

 

dzień 3.

Dzisiaj o poranku wyruszyliśmy do Kina Helios Jelenia Góra na film „Wyfrunięci”. Było super! Później obiadek i wydawałoby się, że to już koniec atrakcji na dzisiaj, ale nie, bo jedna z naszych grup, pod okiem Teresy Fierkowicz, wyruszyła do Izerskiej Łąki na... tradycyjne już SPANKO/NOCOWANKO! Jesteśmy pierwszymi dziećmi, które nocują w tym obiekcie!!! Najpierw Pani Dyrektor Dorota Marek pokazała nam cały obiekt, a później przyniosła ogrooooomnyyyy stos filmów do wyboru, a w drodze głosowani wybraliśmy 4. Teraz przed nami seans filmowy. Dobranoooooccccccc wszystkim!

 

dzień 4.

Dzisiaj każda z naszych grup ruszyła swoją drogą, więc piszemy dwie relacje.

Grupka Pani Teresy Fierkowicz:

Pamiętacie, że spaliśmy na Izerskaiej Łące? Rano pobudka, śniadanko, mycie ząbków i Pan Marcin Rękowski - menadżer Izerskiej Łąki - zrobił nam bardzo ciekawe warsztaty i zajęcia. Każdy z nas wyszedł ze swoją miodową świeczką, po czym ruszyliśmy autobusem miejskim do Świeradowa-Zdroju na obiadek.

Grupka Pana Tomasza Gajewskiego:

My z kolei o poranku spotkaliśmy się na stacji i ruszyliśmy do kawiarni Bohema na pyszne gofry! Po tych słodkościach ruszyliśmy do DWD na kręgle, było naprawdę super! Po drodze spotkaliśmy małego liska, który siedział w oknie na I piętrze budynku na ul. Piastowskiej, w którym nikt nie mieszka... Oj! T o znaczy mieszka - ten mały LISEK! Zrobiliśmy mu zdjęcie!

 

dzień 5.

Dzisiaj ostatni dzień I Turnusu COOLturalnych Ferii. Pożegnamy się z kilkoma koleżankami i kolegami, ale większość z nas będzie się jeszcze super bawiła przez cały przyszły tydzień. A co u nas było dzisiaj?

Grupa Pani Teresa Fierkowicz wyruszyła dzisiaj na pyszne gofry i na kręgle do Hotelu Krasicki Resort & Spa. Bardzo dziękujemy za zaproszenie, bawiliśmy się wspaniale!

Natomiast grupka Pana Tomasza Gajewskiego wyruszyła autobusem naszej Komunikacji Miejskiej na zajęcia do Izerskiej Łąki, które poprowadził nam Pan Marcin Rękowski. Bardzo dziękujemy Panie Marcinie, to była fantastyczne zajęcia - tylu ciekawych rzeczy się dowiedzieliśmy!

Po powrocie z obiadu, pożegnaliśmy się z naszymi koleżankami i kolegami, których nie będzie z nami w przyszłym tygodniu. W szyscy oni dostali dyplomy, drobne upominki i medale od Pani Dyrektor Stacji Kultury Dorot y Marek. B rawami i piosenką podziękowaliśmy P a ni Teres ie Fierkowicz, która cudownie opiekowała się nami przez ten tydzień, Pani Joann ie Krajewsk iej , która miała do nas wiele cierpliwości, a nawet próbowała zatrudnić nas w roli swoich pomocników - ale chyba musimy jeszcze podrosnąć... Podziękowaliśmy też naszej kochanej Pani Dyrektor Doro cie Marek za ten piękny czas ze Stacj ą Kultury!

 

 

 

 

Projekt „COOLturalne Ferie ze Stacją Kultury 2024”, sfinansowany jest z funduszu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Organizator wydarzenia:

Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury" w Świeradowie-Zdroju.

Multimedia