Świeradów-Zdrój

PIERWSZA WYMIANA UBRAŃ i KIERMASZ CIAST DLA NIKOLI - 18.11.2023 r.

2023-11-19 19:05:29
A+ A-

Drugie życie ubrań i charytatywny kiermasz ciast

 

W jedną z listopadowych sobót w Stacji Kultury odbyła się wielka wymiana ubrań, dodatków, zabawek, książek i innych skarbów. Było to pierwsze takie wydarzenie w naszym obiekcie, ale postanowiliśmy spróbować, gdyż akcje typu „SWAP, SWAPPING, SZAFINFG, CLOTHING” cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. Nie inaczej było w naszym przypadku. Na wymianie pojawiło się dużo zainteresowanych osób, a wydarzenie okazało się strzałem w dziesiątkę.

 

Od przyszłego roku planujemy cykliczną organizację takich spotkań – raz w miesiącu. Akcja polega na tym, że możesz wymienić się z innymi uczestnikami, kupić za niewielkie pieniądze i sprzedać swoje rzeczy. Może jesteś mamą, która ma dużo ciuszków po wyrośniętym szkrabie, a potrzebujesz troszkę większe? Wymień się z inną mamą! Śniegowce, kombinezony, śpiworki do wózka na zimę - to drogie rzeczy - wymień się! A może twoje ubrania w szafie "skurczyły się" i są za ciasne? A jeszcze dobre... Nie trzymaj ich dalej w szafie. A może zmieniłaś - lub zmieniłeś - styl i to co teraz nosisz przestaje Ci odpowiadać, znudziło Ci się? Może kupiłaś fajne perfumy a okazało się, że Ci "nie pasują", może masz inne skarby, na które przyszedł czas, aby ktoś inny się nimi nacieszył? Powodów jest wiele.

 

Jeśli chodzi o ubrania - zasada jest prosta: muszą być w dobrym stanie, czyste, wyprasowane. Przynosimy to, co sami z chęcią jeszcze byśmy nosili. My udostępnimy Ci stojaki na wieszaki za darmo. Udostępnimy także bezpłatnie stół rozkładany. Tylko przyjdź i przynieś ze sobą tyle rzeczy, ile tylko udźwigniesz. Jeśli nie pozbędziesz się wszystkich rzeczy, które przywieziesz - po imprezie zabierzesz je z powrotem.

 

Warto wspomnieć, że w trakcie wymiany ubrań, która odbyła się 18.11.2023, Stowarzyszenie Kreatywni i Aktywni oraz Stacja Kultury zorganizowali kiermasz ciast dla Nikoli. Ponadto Stacja Kultury zaaranżowała przy recepcji ubraniowy kramik „wszystko po 10,00 zł”. Dochód ze sprzedaży ciast i ubrań z kramiku w yniósł ponad dwa tysiące złotych! Cała kwota zasiliła zbiórkę na leczenie Nikoli Ossowskiej – dziewczynki ze Świeradowa-Zdroju.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali ciasta na kiermasz, a byli to: Katarzyna Juraszek, Paulina Bobak z Wojtusiem, Hotel Buczyński, Alicja Bigus, Marianna Marek, Iwona Naskrent, Wanesa Tuchowska, Elżbieta Mitkiewicz, Bogusława Franckiewicz, Cukiernia Pana Józefa Drużgi, Barbara Wojciechowicz, Beata Kiedrzyn z Izunią i Ignasiem, Agnieszka Romanów z Hanią, Paulina Wiktor, Paulina Cierpicka z Dalią, Anna Krzeptowska-Fabiś, Marzena Gambal i Natalia Śnieżek.

 

Multimedia