Świeradów-Zdrój

10. LECIE ISTNIENIA SEKCJI HODOWCÓW GOŁĘBI "ŚWIERADÓW-POBIEDNA" - 30.09.2023 r.

2023-10-02 14:02:27
A+ A-

W dniu 30 września 2023 roku w Świetlicy sekcyjnej przy ulicy Długiej 50 odbyła się uroczysta akademia – podsumowująca sezon lotowy gołębi dorosłych i młodych w 2023 roku. Akademia była szczególna, ponieważ 10 lat temu hodowcy gołębi pocztowych ze Świeradowa-Zdroju oraz sąsiednich miejscowości podjęli starania, by założyć sekcję w Świeradowie. Wniosek skierowany do Oddziału Kwisa uzyskał poparcie i istnienie naszej sekcji stało się faktem.

 

Co roku na zakończenie sezonu wyróżniamy hodowców, których gołębie przylatywały najszybciej. Na urodziny sekcji mieliśmy piękny tort z napisem 10 lat sekcji, który przygotował kolega Wiesław Rynkiewicz z rodziną. Każdy hodowca otrzymał imienny medal z napisem 10 lat sekcji. W zdmuchnięciu świeczek na torcie pomogła Pani Dorota Marek – Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy Świeradów-Zdrój „Stacja Kultury”.

 

Pani Dyrektor uczestniczyła w rozdaniu pucharów najlepszym hodowcom. W tym roku najlepszymi hodowcami sekcji są Maciej Cielecki, Irko Svoboda i Petr Stetina. Pani Dyrektor otrzymała statuetkę róży jako dowód wdzięczności hodowców za wspieranie sekcji w zaopatrzeniu w środki biurowe służące dokumentacji czynności związanych z uprawianiem sportu gołębiarskiego. Spotkanie uświetniła degustacja przepysznego tortu oraz pieczeni przygotowanej tradycyjnie przez kolegę Jerzego Wróbla. Tematem rozmów była popularyzacja sportu gołębiarskiego wśród młodzieży szkolnej. Pani Dorota Marek zaoferowała swoją pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Multimedia

Do pobrania