Świeradów-Zdrój

I BIESIADA W OGRODZIE i FESTIWAL OTWARTYCH OGRODÓW - 29.07.2023 R.

2023-08-07 12:43:03
A+ A-

W sobotę 29 lipca 2023 odbyła się również Biesiada Ogrodowa, którą przygotowała zwyciężczyni poprzedniej edycji konkursu Kwietny Świeradów – Pani Marzena Maciejewska wraz z rodziną. To, co czekało na nas w jej ogrodzie, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! Przybyli licznie goście mieli okazję rozkoszować się smakiem wybornych, domowych potraw – przyrządzonych przy udziale darów ogrodu, który i w tym roku niezmiennie zachwyca bujną roślinnością oraz widoczną w jego aranżacji wprawioną rękę ogrodnika. Ciesząc oczy pięknymi okolicznościami przyrody, pałaszowaliśmy między innymi zupę gulaszową, domowy smalec, pyszne ciasta, mięsiwa z grilla, ogórki własnej roboty i sałatki. Na stole pojawiły się również przepyszne ryby wędzone z Wędzarni nad Kwisą. Ogród Pani Marzeny do późnych godzin wieczornych wypełnił się gwarem rozmów i śmiechów. Czas umilił nam dodatkowo koncert Janusz Mitury, który zagrał specjalnie dla nas.

 

Serdecznie dziękujemy Pani Marzenie za wspaniałą biesiadę oraz jej zaangażowanie w kreowanie różnorodnej przestrzeni integracyjnej dla mieszkańców Świeradowa-Zdroju.

 

Partnerami wydarzenia byli: MCKAiPG Stacja Kultury w Świeradowie-Zdroju oraz Stowarzyszenie Kreatywni i Aktywni Świeradów-Zdrój.

Multimedia