Świeradów-Zdrój

KONCERT FORTEPIANOWY " Z KLASYKĄ PRZEZ POLSKĘ" 15.10.2022

2022-10-19 15:52:34
A+ A-

Stacja Kultury po raz kolejny była gospodarzem koncertu z cyklu „Z klasyką przez Polskę” -organizowanego w ramach Polskiego Impresariatu Artystycznego. W roku ubiegłym gościliśmy laureata Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie – Szymona Nehringa.

 

Tym razem, 15 października w sali widowiskowej Stacji Kultury mieliśmy okazję wysłuchać dwóch wybitnych artystek – Olgi Pasiecznik - śpiewaczki pochodzenia ukraińskiego (sopran); poświęcającej szczególną uwagę barokowym i klasycznym operom, muzyce francuskiego impresjonizmu, rosyjskim i ukraińskim pieśniom, muzyce oratoryjnej oraz kompozycjom współczesnym oraz Ewy Pobłockiej - pianistki i pedagog, laureatki licznych konkursów pianistycznych . Licznie zgromadzona publiczność zachwyciła się artystycznym kunsztem prezentowanym przez obydwie artystki nagradzając je gromkimi brawami!

 

Projekt „Z klasyką przez Polskę” realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, na Dolnym Śląsku współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja. Operatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

Współorganizatorem i gospodarzem wydarzenia było: Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury" w Świeradowie-Zdroju.

Multimedia