Świeradów-Zdrój

MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA Z MUZYKĄ DAWNĄ 08-10.09.2022 r.

2022-09-24 11:04:22
A+ A-

Międzynarodowe Spotkania z Muzyką Dawną

odbyły się w dniach: 08-10.09.2022 r.

 

 

Koncerty tegorocznego festiwalu odbyły się w: kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Świeradowie-Zdroju, w Park Hotelu, w Hotelu Buczyński, w Państwowej Szkole Muzycznej I-szego i II-go stopnia w Zgorzelcu, na zamku w Kliczkowie, na zamku “Lenno” we Wleniu oraz w Hali Spacerowej Domu Zdrojowego w Świeradowie-Zdroju.

 

Razem wykonane zostało 8 koncertów, a wieczorem w sobotę odbyło się improwizowane, muzyczne spotkanie w restauracji „Cynamonowy Słoń” - tyle o festiwalowych statystykach. Jestem bardzo zadowolony z tegorocznej edycji naszego festiwalu. Na wszystkich koncertach dopisała wspaniała publiczność, wiele osób dojechało specjalnie na to wydarzenie.

Trzy główne koncerty, które odbyły się w Świeradowie-Zdroju, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i śmiało mogę powiedzieć, że były to koncerty najwyższego lotu.

 

Przypomnę: w czwartek 08.09.2022 koncert inauguracyjny wykonało duo “Poject R&C” w składzie: Magdalena Spielmann – flety proste i Szczepan Dembiński – wiolonczela barokowa, w piątek 09. 09. 2022 recital na violi da gamba wykonał Radosław Dembiński, a w sobotę mieliśmy okazję uczestniczyć w premierze Suity na Klawesyn i Zespół Kameralny pt. “W 80-dni dookoła świata” skomponowanej przez Radosława Dembińskiego. O poziomie i zainteresowaniu tymi prezentacjami może świadczyć, że już wiadomo, że koncerty będą wykonane w przyszłym roku na międzynarodowym festiwalu “Maj z Muzyką Dawną” we Wrocławiu. Wspaniale zaprezentowała się cała ekipa moich przyjaciół z Elbląga: Ryszard Skotnicki, Marcin Skotnicki i jego zespół fletów prostych “Il Vento Musicale”.

 

Tak udany festiwal mógł zaistnieć dzięki pomocy naszego Księdza Proboszcza Mariusza Szymańskiego, Stacji Kultury w Świeradowie – Zdroju oraz Hotelom: ”Park Hotel” i “Hotel Buczyński”, szczególne podziękowania kieruję do Pana Dyrektora Marka Różyckiego. Dziękuję także Uzdrowisku za możliwość koncertowania w naszej przepięknej Hali Spacerowej Domu Zdrojowego, dziękuję restauracji “Cynamonowy Słoń”, a także Adamowi Denece - konferansjerowi oraz Pani Agacie El Halawany – fotografce, która specjalnie przyjechała na festiwal.

 

Największe podziękowania należą się wszystkim ARTYSTOM, którzy za symboliczne wynagrodzenie zachcieli w tak wspaniały sposób umilić nam festiwalowe dni!

 

Zapraszam serdecznie Państwa na przyszły rok, będziemy obchodzić XXX-to lecie Spotkań z Muzyką Dawną.

 

Ryszard Dominik Dembiński

Dyrektor Festiwalu

 

Fot.: Agata El Halawany

 

Organizator wydarzenia i finansowanie: Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju.

Multimedia