Świeradów-Zdrój

COOLturalne WAKACJE ze STACJĄ KULTURY W ŚWIERADOWIE-ZDROJU, cykl II.

2022-08-22 16:00:01
A+ A-

COOLturalne Wakacje ze Stacją Kultury 2022, cykl II, 16-19.08.2022 r.

 

Dzień 1. naszych wspólnych wakacji rozpoczęliśmy omówieniem zasad bezpieczeństwa, które będą nas obowiązywały podczas naszych zajęć. Następnie Pani Dorota Marek Dyrektor Stacji Kultury pokazała nam wszystkie zakamarki naszego centrum, zwiedziliśmy ten budynek od piwnic po strych, bardzo nam się to podobało.
Następnie wyruszyliśmy na wycieczkę na Stóg Izerski, wszyscy byliśmy doskonale przygotowani – obuwie, plecaki, czapki i fantastyczne humory, do miasta zjechaliśmy naszą koleją gondolową podziwiając z niej piękne widoki, a za tą niespodziankę dziękujemy Panu Prezesowi Jakubowi Sojce z Ośrodka SKI&SUN Świeradów.
Do Stacji Kultury pędziliśmy jak na skrzydłach, bo tutaj czekała na nas kolejna niespodzianka, pyszna pizza z Kuźnia Smaków, bardzo dziękujemy.
Podczas tego cyklu COOLturalnych wakacji naszymi opiekunami są Pani Teresa Fierkowicz i Pan Jakub Palbow bardzo DZIĘKUJEMY za opiekę


Dzień 2. naszych wakacji odbył się pod hasłem: WSKAKUJEMY NA ROWERY I RUSZAMY W IZERY (czyli Góry Izerskie). Najpierw odprawa techniczna, omówienie trasy i zasad bezpieczeństwa, później rozgrzewka, tor przeszkód, profesjonalne przygotowanie, wszyscy mamy kaski, piękne odblaskowe kamizelki i podzieleni na dwie grupy rowerową i pieszą ruszamy w drogę przez Świętojanki do miejsca ogniskowego na podwórku Pani Tereski Fierkowicz, tutaj ognisko, przygotowane przez Pana Stanisława Fierkowicza i Pana Adama Kozioła, którym serdecznie dziękujemy, kiełbaski, krótki odpoczynek i wracamy do naszej bazy na Stacji Kultury.
Na ten jeden dzień udało się nam, w Świeradowie-Zdroju, reaktywować szkółkę rowerową, która ma u nas długoletnia tradycję, mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się na rowerach, bo bardzo to lubimy.
Ten dzień był pełen wrażeń, bardzo dziękujemy naszym dzisiejszym instruktorom rowerowym Panu Tomasz Mitkiewicz z firmy Bambino-Ski&Bike, Panu Wojtkowi Półtorakowi, Panu Kacprowi Stelmaszczykowi oraz naszym opiekunom Pani Teresa Fierkowicz, Pani Małgosi Kania, Pani Karolinie Więckowskiej oraz Panu Jakubowi Palbowowi.

 

Dzień 3. naszych wakacji odbył się pod hasłem: "nasza Coolturalna rodzina jedzie do kina" i SPANKO na Stacji Kultury.

Dzisiaj rankiem, autokarem wyruszamy do kina w Jeleniej Górze, przy okazji uczymy się zachowania podczas podróży i w kinie, dziękujemy firmie niem-pol.pl Świeradów Zdrój za bezpieczną podróż.
Część z nas została na Stacji i wzięła udział w zajęciach budowy z klocków Lego i Minecrafta - było super
Wieczorem spotykamy się o 20.00 na Stacji Kultury, tutaj krótka odprawa i ruszamy na nocną wyprawę na Świętojanki, ciemność, komary i nietoperze nam nie straszne, Pani Tereska opowiada nam ciekawe legendy, po powrocie, coś na co wszyscy czekamy dyskoteka, tańcujemy do 24.00, a później…… dobranoc idziemy spać....
Dziękujemy Pani Teresce i Panu Jakubowi za opiekę, jesteście SUPER


Dzień 4. i ostatni, naszych wspólnych wakacji spędziliśmy ekologicznie i magicznie.
O 7.00 rano, pobudka, wspólne śniadanko i wyruszamy autobusem Komunikacji Miejskiej do Czerniawy do Centrum Edukacji Ekologicznej Izerska Łąka. Tutaj bardzo miła Pani Kasia opowiada nam o pszczołach i innych owadach, o roślinach i tym co znajduje się na łące, później robimy motanki i……. wyruszamy na ścieżkę sensoryczną, która jest nowością na łące, nie powiemy, było to nawet przyjemne, ale chodzenie po szyszkach nie jest łatwe przyjedźcie tutaj i spróbujcie sami.
Z Izerskiej Łąki wracamy do naszej bazy na Stacji Kultury, gdzie czekają już pierożki przygotowane przez Panie z @izerskie smaki – były pyszne dziękujemy.
Po obiedzie pożegnania nadszedł czas, wszyscy dostaliśmy certyfikaty, także te potwierdzające nasze umiejętności jazdy na rowerze i drobne upominki.

Dziękujemy wszystkich, tym którzy przyczynili się do zorganizowania dla nas tak pięknych wakacji:
Pani Teresa Fierkowicz, i Panu Jakubowi Palbowi,
Paniom: Bogusi Franckiewicz, Janinie Dering, Małgosi Rojek, Karolinie Więckowskiej, Monice Podolskiej,
Panom: Staszkowi Fierkowiczowi, Adamowi Koziołowi, Wojtkowi Półtorakowi, Kacprowi Stelmaszczykowi,
Panu Tomkowi Mitkiewiczowi z Tom-Sport i Bambino-Ski&Bike
Panom kierowcom z naszej Komunikacji Miejskiej,
Firmie niem-pol.pl Świeradów Zdrój,
Prezesowi Jakubowi Sojce z SKI&SUN Świeradów,
Pani Agnieszce Sojka z Kuźnia Smaków,
Pani Edycie z Izerskie Smaki,
DZIĘKUJEMY
Dziękujemy wszystkim Paniom ze Stacji Kultury, które te wspaniałe wakacje nam przygotowały oraz rodzicom, że tak dzielnie nas przywozili i odbierali.

 

Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury" w Świeradowie-Zdroju.

Multimedia