Świeradów-Zdrój

COOLturalne WAKACJE ze STACJĄ KULTURY W ŚWIERADOWIE-ZDROJU, cykl I.

2022-08-22 15:50:18
A+ A-

 COOLturalne Wakacje ze Stacją Kultury 2022, cykl I, 1-5.08.2022 r.


W dniach 1-5 sierpnia br. 25 dzieci w wieku od 7 do 12 lat brało udział w pierwszym cyklu zajęć w ramach nowego projektu „COOLturalne wakacje ze Stacją Kultury”.
Projekt mający na celu twórczą, ale z aspektami edukacyjnymi , animację czasu wolnego dzieci uczęszczających na co dzień do świeradowskich szkół, przysporzył uczestnikom mnóstwo dobrej zabawy .
Dzieci pod okiem doświadczonych opiekunów – Teresy Fierkowicz oraz Tomka Gajewskiego – nie miały czasu na przysłowiową nudę. Ich czas wypełniły spacery szlakiem Śladem Izerskich Tajemnic i odkrywanie lokalnej historii w myśl „cudze chwalicie, swego nie znacie”, wyjazd do kina, zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 Izerska Łąka, turniej w minigolfa, a nawet nocowanie, zwane przez nas SPANKEM w naszej Stacji.

Dzień 1. po umówieniu spraw organizacyjnych i zwiedzeniu naszej Stacji Kultury, dzieci wraz z opiekunami - Panią Teresą i Panem Tomkiem - udały się na spacer po centrum uzdrowiska, aby odkryć punkty znajdujące się na szlaku Śladem Izerskich Tajemnic i poznać atrakcje turystyczne naszego pięknego miasta. Jak widać na załączonych zdjęciach wyprawa była udana.
Dzisiaj nasze COOLturalne 2 ekipy wybrały swoich przedstawicieli - samorządowców Julię, Ninę i Piotra i nadały sobie nazwy i teraz mamy: IZERSKIE DIABEŁKI i ŚWIERADOWSKIE ŻABKI
Jutro czeka nas kontynuacja i wspięcie się na Sępią Górę - trzymajcie za nas kciuki .

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z minionego tygodnia!


Dziękujemy wszystkich, tym którzy przyczynili się do zorganizowania dla nas tak pięknych wakacji:
Pani Teresa Fierkowicz, Panu Tomkowi Gajewskiemu i Panu Jakubowi Palbowi,

Pani Kasi Rzeczkowskiej z CEE Izerska Łąka,

Miejskiemu Zespołowi Szkół oraz Przedszkolu Miejskiemu w Świeradowie-Zdroju

Panom kierowcom z naszej Komunikacji Miejskiej,
Firmie niem-pol.pl Świeradów Zdrój,
DZIĘKUJEMY

Dziękujemy wszystkim Paniom ze Stacji Kultury, które te wspaniałe wakacje nam przygotowały oraz rodzicom, że tak dzielnie nas przywozili i odbierali.

 

 

 

Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury" w Świeradowie-Zdroju.

Multimedia