Świeradów-Zdrój

Co tam w mieście gra? Gra miejska Śladem Izerskich Tajemnic 2021

2022-07-19 09:06:28
A+ A-

Stacja Kultury z dofinansowaniem Muzeum Historii Polski

 

Muzeum Historii Polski w Warszawie już po raz trzynasty przyznało dofinansowania w Programie „Patriotyzm Jutra” – ogólnopolskim programie grantowym realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Program ten wspiera lokalne fundacje i stowarzyszenia, biblioteki, domy kultury, regionalne muzea z całej Polski skupiające się na pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa, historii oraz kultury.

Wśród 112 dofinansowanych projektów znalazło się zadanie Miejskiego Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju – „Co tam w mieście gra? Gra miejska Śladem Izerskich Tajemnic”.

Celem gry zrealizowanej w 2021 r. było zapoznanie, w szczególności rodzin z dziećmi oraz młodzieży, z historią tutejszego lecznictwa uzdrowiskowego, architekturą z przełomu XIX i XX wieku, ważnymi wydarzeniami minionych lat oraz postaciami, które szczególnie zapisały się w historii miasteczka. Gra powstała na bazie szlaku pieszego oznakowanego za pomocą 22 głazów z piktogramami oraz 8 dekoracyjnych rozet znajdujących na ulicy Wyszyńskiego.

 

 

 

Beneficjent: Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury" w Świeradowie-Zdroju

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra"

Multimedia