Świeradów-Zdrój

WIELKANOC 2022 - IZERSKI JARMARK RĘKODZIEŁA I SZTUK WSZELAKICH

2022-04-28 14:30:02
A+ A-

Wielkanocny Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich…

wrócił po dwuletniej przerwie do Świeradowa-Zdroju!

 

W sobotę 9 kwietnia na peronie Stacji Kultury, mimo płatającej figle pogody, Mieszkańcy, jak również Turyści i Kuracjusze, mogli zrobić wielkanocne zakupy.

 

W domkach jarmarcznych (i nie tylko) pojawili się sprzedawcy ze świątecznymi ozdobami, swojskimi wędlinami i serami, wielobarwnymi witrażami, ceramiką, ręcznie wykonaną biżuterią, a także „cudeńkami wspomagającymi zdrowie i urodę”. Wszyscy ceniący rękodzieło mieli naprawdę w czym wybierać! Nie zabrakło także plastycznych warsztatów dla najmłodszych. Pod opieką Pań - Małgorzaty Kupskiej oraz Grażyny Kasprzak, dzieci wraz z opiekunami tworzyły wielkanocne stroiki, zajączki oraz pisanki wykonane metodą decoupage. Te wyjątkowe ozdoby z całą pewnością pojawiły się na świątecznych stołach uczestników zajęć!

Choć kolejny świąteczny jarmark dopiero za kilka miesięcy, to przypominamy, że w każdą sobotę na stacyjnym peronie czeka na Państwo izeRYNEK – zapraszamy!

 

 

Organizatorem wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury" w Świeradowie-Zdroju.

Multimedia