Świeradów-Zdrój

INTEGRACYJNE ZGRUPOWANIE SAMURAJA Z MIESZANYCH SZTUK WALK 2022

2022-03-31 10:16:53
A+ A-

Integracyjne Zgrupowanie Samuraja z Mieszanych Sztuk Walk 2022

 

W dniach 25-26.03.2022 r.  po raz trzeci w ramach KS Samuraj Lubań odbyło się Integracyjne Zgrupowanie Samuraja z Mieszanych Sztuk Walk, które poprowadzili szkoleniowcy z KS Samuraj Lubań pod kierunkiem gościa honorowego zgrupowania soke płk dr  Mirosława Kuświk , legendy polskiego Jiu Jitsu, obecnie posiadającego X DAN w tym stylu. Płk Mirosław Kuświk jest twórcą  współczesnego systemu bojowego Modern Combat, był szefem wyszkolenia  i wykładowcą w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu oraz z-cą  Komendanta tego ośrodka, w którym przez wiele lat tworzył cały system i program szkolenia z zakresu taktyk i technik interwencji w Służbie Więziennej w Polsce i niewątpliwie jest legendą tej szkoły, wykładowcą akademickim, autorem wielu publikacji naukowych.   


Zgrupowanie trwało dwa dni i tym razem zostało przeprowadzone w innym wymiarze, niż dotychczas. Zgrupowanie odbyło się w piątek w Świeradowie Zdroju, gdzie prowadzone są na co dzień zajęcia w ramach Sekcji Karate Świeradów Zdrój w Miejskich Zespole Szkół oraz w sobotę, po raz pierwszy w Nowogrodźcu, dla wszystkich sekcji KS Samuraj Lubań oraz dla nowo powstałego klubu KS Samuraj Nowogrodziec, gdzie prowadzone są treningi w pięknej hali sportowej SP w Nowogrodźcu. W zgrupowaniu wzięło udział 116 zawodników z Sekcji Karate Lubań, Sekcji Kick-Boxingu i Boksu Lubań, Sekcji Karate Pisarzowice, Sekcji Karate Świeradów Zdrój oraz KS Samuraj Nowogrodziec. Warto w tym miejscu zauważyć, iż rodzina Samuraja powiększa się i powstał kolejny ośrodek szkoleniowy Samuraja - KS Samuraj Nowogrodziec, założony także przez Jacka Jaworskiego.

 

W ramach zgrupowania zajęcia przeprowadzono z zakresu mieszanych sztuk walk, w tym Karate, Jiu Jitsu, Modern Combat oraz Boksu i były to treningi tematyczne w poszczególnych grupach wiekowych oraz wspólne treningi integracyjne dla wszystkich uczestników zgrupowania.
Zajęcia tematyczne  poprowadził mistrz  Mirosław Kuświk   oraz trenerzy KS Samuraj Lubań - Jacek Jaworski , Tomasz Podbucki i Kazimierz Rzeszuto w asyście instruktorów klubowych – Sławomira Bartniak oraz Stanisława Urbańczyk. Płk Mirosław Kuświk nie krył zadowolenia, widząc dorobek i potencjał klubu, nowe możliwości i powstałe nowe ciała, jak też wykwalifikowaną kadrę trenersko-instruktorską, z dużymi osiągnięciami i potencjałem, wspaniałych i zaangażowanych zawodników oraz wiernie im towarzyszącym rodzicom.


Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, prowadzone z wielką precyzją i różnorodnością, pokazując głębię  i piękno sztuk walk, a przy  tym mistrz Mirosław Kuświk  robił to z wielkim wyczuciem, pasją, przekazując wszystkim pozytywną energią i dobry humor, ku radości najmłodszych uczestników.


Serdeczne podziękowania składamy dyrekcji szkół, gdzie zostały przeprowadzone szkolenia, jak też osobom i instytucjom, które na co dzień Nas wspierają- Gminie miejskiej Lubań, Gminie Lubań, Gminie Świeradów Zdrój, Gminie Nowogrodziec, Ministerstwu Sportu i Turystyki,. Nadleśnictwu Świeradów, klubowi Victoria Lubań oraz innym osobom... Podziękowania także dla naszej instruktorki Eli za wspaniałe projekty graficzne tej imprezy... oraz szczególne podziękowania niesiemy na ręce p. Burmistrzów - Świeradowa Zdroju - Rolanda Marciniak oraz Nowogrodźca - Roberta Relich, za pomoc i wsparcie w organizacji tej imprezy, za obecność.

 


 
                                                                                                    Zarząd KS Samuraj Lubań

Multimedia