Świeradów-Zdrój

Mapa rowerowa 2023 - najnowsze wydanie

2021-04-28 15:56:59
A+ A-

Single Tracki to naturalne ścieżki rowerowe, budowane i utrzymywane przy maksymalnym poszanowaniu okolicznej przyrody. Nachylenie ścieżek wynosi 5%, a ich szerokość nie przekracza 1 m. Single są tak przygotowane, aby sprawić frajdę z jazdy doświadczonym rowerzystom i zapewnić dobrą zabawę rodzinom z dziećmi. Podstawą ścieżki jest zagęszczony tłuczeń imitujący jazdę po szutrach, natomiast w miejscach podmokłych zostały wybudowane drewniane kładki umożliwiające przejazd rowerzystom. Trasy są przeznaczone do dynamicznej jazdy, a pomimo to są bezpieczne.

 

Ścieżki są jednokierunkowe i rozróżnione kolorystycznie według trudności. Trasy zostały podzielone na 4 poziomy trudności odpowiednio od łatwego do wymagającego:

  • zielony - to w zasadzie szeroki, dwukierunkowy przejazd między dwoma częściami Single Track. Trasa jest płaska i bez zbędnych zakrętów, nadaje się dla dzieci;
  • niebieski – pętle technicznie łatwe i dające dużą przyjemność z jazdy;
  • czerwony - trasy przeznaczone dla bardziej wprawionych rowerzystów;
  • czarny - trudne trasy, z trakcjami specjalnymi m.in. jazda zboczem, przejazd kładką.

 

Ścieżki zostały wybudowane tak, aby każdy rowerzysta mógł nacieszyć się jazdą w otoczeniu natury oraz podziwiać piękne widoki z Gór Izerskich. Do dyspozycji rowerzystów oddanych jest kilka parkingów samochodowych, pozwalających na rozpoczęcie jazdy w wygodnym miejscu. Fenomen świeradowskich single tracków sprawił, iż od momentu powstania ścieżek do dnia dzisiejszego skorzystało z nich blisko 100 000 rowerzystów.

Multimedia

Do pobrania