OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

2020-10-30 15:21:53
A+ A-

Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania Niepodległości Dyktanda.pl organizuje I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które przybierze najbezpieczniejszą obecnie formę, czyli odbędzie się przez Internet. Ideą tego wydarzenia jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a także zebranie środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny. Im więcej osób dołączy do wydarzenia, czyli rozwiąże Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi w ręce potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie sięgające aż 10 tysięcy złotych!

 

Wzięcie udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przeznaczona przez organizatora na wybrany cel. Każdy z uczestników ma możliwość zgłosić istotny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Przykładowo może to być pomoc dla osoby chorej, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, do kogo trafią zgromadzone środki, podejmą decyzję uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie dysponował 1 głosem. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze rezultaty, zostaną nagrodzone zwiększoną siłą głosu - dzięki temu będą posiadały większy wpływ na rezultat głosowania.

 

Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości gorąco zachęcamy nie tylko dorosłych, ale również uczniów szkół średnich i podstawowych. Za opracowanie tekstu dyktand, dopasowanych do wieku uczestników, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka , wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 

Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego przyjmujemy na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

 

Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie pomóżmy potrzebującym!

Multimedia