Świeradów-Zdrój

18.09.2009 - ćwiczenia na GONDOLI

2009-09-07 09:29:06
A+ A-

W dniu 18 września br. w godz. 9.00-13.00 przeprowadzone zostaną ćwiczenia GONDOLA II/2009, w których uczestniczyć będą: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wojewody Dolnośląskiego; Wydziały Zarządzania Kryzysowego Starostw: lubańskiego i lwóweckiego, Gminne Zespoły Reagowania Świeradowa i Mirska oraz Komendy Wojewódzkie - Policji i Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowe PSP w Lubaniu i Lwówku (wraz z grupami wysokościowymi), Łużycki Oddział Straży Granicznej, Karkonoska Grupa GOPR, Zespoły Ratownictwa Medycznego (plus śmigłowiec Pogotowia Lotniczego), Koordynator Wojewódzki ds. Medycznych, dyrektor Pogotowia Ratunkowego Jelenia Góra, Szef Lotniczego Pogotowia, Nadleśnictwo Świeradów (plus samolot gaśniczy), jednostki OSP.

SCENARIUSZ:

 

Podczas ćwiczeń Policja i Straż Graniczna podejmie działania mające na celu zatrzymanie grupy przestępczej, która przetrzymywać będzie osoby znajdujące się w wagonikach kolei gondolowej.

 

Ranne i poszkodowane osoby (ok. 25) zostaną ewakuowane do szpitala polowego, który zostanie rozbity przy dolnej stacji gondoli przez kampanię logistyczną Odwodu Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej OSP, a następnie przygotowane do transportu do szpitali w Jeleniej Górze, Lubaniu, Bolesławcu i Zgorzelcu.

 

Część przestępców będzie próbowała ucieczki, podpalając schronisko oraz las wkoło schroniska. Do działań ratowniczo-gaśniczych zadysponowane zostaną jednostki OSP PSP oraz samolot gaśniczy. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb ratowniczych oraz ich współdziałanie podczas działań w sytuacjach nadzwyczajnego zagrożenia.

 

Wszystkie osoby przebywające w tym czasie w rejonie ćwiczeń oraz na szlakach turystycznych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, zastosowanie się do poleceń policjantów, strażaków oraz strażników miejskich.

Multimedia