Świeradów-Zdrój

ZMIANY W KURSOWANIU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

2016-10-28 08:39:06
A+ A-

Biorąc pod uwagę zgłaszane przez klientów komunikacji miejskiej postulaty, przystąpiono do projektowania zmian kursowania autobusu komunikacji miejskiej, obejmujących zarówno sam przebieg trasy oraz godziny jego kursowania.

Główne zmiany to dodatkowy kurs w godzinach wieczornych (po godz. 20.00), wydłużenie poszczególnych pętli o przystanek Pobiedna – Unięcice oraz ich skrócenie do przystanku Krobica – Szkoła. Zmianie uległ także kierunek jazdy autobusu we fragmencie pętli przebiegającej przez Czerniawę-Zdrój i Pobiedną.

W dotychczasowym rozkładzie jazdy autobus przemieszczał się w kierunku Pobiednej, po ponownej wizycie na przystanku Lwówecka–Czarci Młyn. Obecnie już po przystanku Izerska/Sanatoryjna skręci on w ul. Sudecką i będzie jechał trasą w kierunku granicy państwa (poprzez przystanki Ulicko–Graniczna i Długa–Granica). Tam zawróci i na skrzyżowaniu ul. Długiej z Sudecką pojedzie ulicą Długą w kierunku Pobiednej. Przebieg trasy przez miejscowość Pobiedna został wydłużony o kolejny przystanek (Pobiedna – Unięcice), gdzie autobus zawróci i po ponownej wizycie na przystanku Pobiedna-Nowomiejska skręci w kierunku Czerniawy-Zdrój, trasą przez ul. Główną (przystanek Główna-Kościół). Kolejne przystanki na trasie to: Lwówecka–Czarci Młyn, Czerniawa-Zdrój/Sanatoryjna-Szkolna, Spadzista-Dom Zdrojowy oraz Izerska/Sanatoryjna. Po tym przystanku autobus skieruje się bezpośrednio w stronę Świeradowa-Zdroju, wracając na „stary” przebieg trasy.

Istotne zmiany nastąpią w przypadku dodatkowej pętli wieczornej. Będzie się ona różnić od pozostałych kolejnością wizyt autobusu komunikacji miejskiej na poszczególnych przystankach. Najpierw wyruszy on na tzw. „pętlę miejską” (przystanki: 11 Listopada-Biedronka, Sienkiewicza-Stadion, Zakopiańska-Mini Golf, Sienkiewicza-EKO, K. S. Wyszyńskiego-Plac zabaw, Piłsudskiego/Mickiewicza-Goplana, Górska-Lewiatan, 11 Listopada-Biedronka), by następnie ruszyć w kierunku przedmieścia, a potem Orłowic, Krobicy, Czerniawy-Zdrój i Pobiednej.

Nowością jest uruchomienie kursów weekendowych do naszych czeskich sąsiadów z Novego Mesta pod Smrkem. W ramach linii nr 1 w soboty oraz w niedzielę, po przystanku Długa-Granica autobus komunikacji miejskiej pojedzie do Czech i zatrzyma się na następujących przystankach: Namesti/Rynek, Železniční stanice/Dworzec kolejowy, Namesti/Rynek, by ponownie wrócić w granice naszego kraju i kontynuować jazdę zgodnie z jej przebiegiem w dni powszednie.

Planowane zmiany mają wejść w życie z dniem 5 listopada (sobota) 2016 r.

W załączeniu rozkłady jazdy z planowanymi zmianami:

- linia nr 1 - pn-pt 

- linia nr 1 - pn-pt pętla wieczorna 

- linia nr 1 - so-nd

- linia nr 2 - so-nd

- schemat linii komunikacyjnych obsługiwanych przez ZKM Świeradów-Zdrój  

Multimedia

Do pobrania