Świeradów-Zdrój

Bike Maraton 2014

2014-10-06 15:09:08
A+ A-
Bike Maraton 2014 już za nami
W sobotę ( 4 października) do historii przeszedł Bike Maraton 2014. To był już czternasty sezon z serią wyścigów organizowaną przez Macieja Grabka i ekipę. Na starcie ostatniej edycji w Świeradowie-Zdroju stanęło prawie 1100 uczestników, którzy przy pięknej słonecznej pogodzie zmierzyli się z 3 specjalnie przygotowanymi trasami. Trasa wiodła z centrum uzdrowiska przez Stóg Izerski aż do Zakrętu Śmierci w Szklarskiej Porębie. Na najdłuższym dystansie GIGA , liczącym 73km, bezkonkurencyjny okazał się Piotr Kurczab ( SGR Racing Team), który z dużą przewagą wyprzedził Bogdana Czarnotę ( Kross Racing Team) i Michała Antosza ( MTB Votum Team). Na średnim dystansie MEGA ( 50km) wśród pań najlepsza okazała się Aleksandra Misterską ( Romet MTB Team), przed Sabiną Rzepka ( Cyklosport Bolesławiec) i Magdaleną Wojtyła ( IM-Motion Magazyn Rowerowy). Najkrótszy dystans MINI padł łupem Aleksandry Podgórskiej i Patryka Adamkiewicza.
Gdy zawodnicy dystansów głównych walczyli na trasie miasteczko sportowe opanowali najmłodsi kolarze górscy startujący w Dziecięcym Bike Maratonie. Prócz wyścigów dla dzieci w miasteczku sportowym Bike Maraton można było przetestować rowery marki SCOTT z kolekcji 2015, zapoznać się z flotą pojazdów 4x4 koreańskiej marki SSANGYONG oraz uzupełnić płyny izotonikiem firmy SQUEEZY.
Wieczorem oczy wszystkich były skierowane na Aquapark  Sport Hotel Interferie gdzie odbyła się gala finałowa Bike Maraton 2014. Najlepszymi w całym sezonie okazali się zawodnicy ROMET MTB TEAM Aleksandra Misterską i Bartosz Janowski. Poza wspomniana dwójką nagrodzonych zostało prawie 350 osób a pula nagród przekroczyła 200 tys. zł. Jednak najbardziej wyczekiwanym punktem programu było rozstrzygnięcie całorocznego konkursu „Jedź i Zdobywaj” w którym do wygrania były 4 rowery marki SCOTT w tym SCOTT Genius 700 SL o wartości 29 tys. zł, aparaty FUFILM, koła Mavic CrossRoc od Harfa-Harryson, zegarek FESTINA Tour de France i wiele innych cennych nagród. Pula nagród w konkursie to ponad 70 tys. zł. Najszczęśliwszym uczestnikiem gali okazał się Michał Matyka z Wrocławia, który wygrał wspomniany rower SCOTT Genius 700SL na kołach 27,5”. 
Po zakończeniu rozstrzygnięciach finałowych rozpoczęła się nieoficjalna część gali finałowej a tańce i rozmowy w Aquapark Sport Hotel Interferie trwały do białego rana.
Wyniki, zdjęcia oraz inne informacje o finałowej edycji Bike Maraton w Świeradowie można znaleźć na www.bikemaraton.com oraz www.facebook.com/bikemaraton . Relacja telewizyjna dostępna jest pod adresem http://youtu.be/pynomtXYgPs. 
Autor: Bike Maraton, Tomasz Chmielowiec

Multimedia