Świeradów-Zdrój

SMS system powiadamiania

2014-06-28 09:33:28
A+ A-
SMS-owy system powiadamiania

W marcu 2013 r.  w Gminie Świeradów-Zdrój uruchomiono SMS-owy system powiadamiania mieszkańców o sytuacjach kryzysowych oraz istotnych wydarzeniach dotyczących świeradowskiej społeczności.
Na informacje mogą liczyć ci mieszkańcy, którzy zarejestrują się w systemie SISMS. Wystarczy wysłać SMS-a z kodem rejestracyjnym o treści: tak.dlb.02 na ogólnopolski numer 661 000 112. W kilka sekund później powinna pojawić się wiadomość SMS potwierdzająca prawidłową rejestrację . Informacja o zasadach funkcjonowania systemu będzie dostępna na oficjalnym serwisie internetowym Gminy oraz rozdawanych ulotkach. 
Podstawową rolą systemu będzie przekazywanie informacji o zagrożeniach, stanach ostrzegawczych i alarmowych np. o konieczności ewakuacji z określonych rejonów lub zachowaniu ostrożności z powodu trudnych warunków atmosferycznych. System będzie wykorzystywany również przy informowaniu mieszkańców o poważnych awariach wodociągowych, energetycznych czy drogowych. Ponadto na bieżąco będą wysyłane komunikaty o bezpłatnych badaniach lekarskich i zdrowotnych oraz wszelkich istotnych wydarzeniach na terenie miasta i gminy. Wiadomości będą wysyłane przez pracowników Urzędu Miasta Świeradów-Zdrój. Zakupiony SMS-owy system został opracowany specjalnie na potrzeby administracji samorządowej, dlatego rejestracja w systemie jest bezpieczna, zapewnia użytkownikom pełną ochronę danych osobowych i nie będzie wykorzystywana do przekazywania reklam bądź innych komercyjnych komunikatów. Taką gwarancję zapewniają regulaminy dostępne na stronie internetowej Samorządowego Informatora SMS.

 

Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymywać wiadomości SMS z informacjami o:


  • zagrożeniach meteorologicznych, stanach ostrzegawczych,

  • konieczności ewakuacji mieszkańców z określonych rejonów

  • awariach: wody, prądu, gazu

  • bezpłatnych dbadaniach lekarskich i programach zdrowotnych

  • ważnych wydarzeniach na terenie Gminy


 

 

WYŚLIJ SMS* O TREŚCI:
 

 

Serwis informacyjny

Kod rejestrujący

Kod wyrejestrowujący

Mieszkańcy

Tak.dlb02

Nie.dlb02


 

na numer:  661 000 112

 

 

* Opłata za wysyłanie wiadomości SMS jest zgodna z Twoim planem taryfowym.

Wysłanie wiadomości SMS o zdefiniowanej treści oznacza akceptację regulaminu dostępnego

na stronę www.sisms.pl W reści SMS-a powinien być wpisany tylko kod rejestrujący serwisu.

Zawarty w kodzie znak ")" jest cyfrą "zero".

 

SKORZYSTAJ Z NASZEGO MOBILNEGO SERWISU INFORMACYJNEGO NA TELEFONIE KOMÓRKOWYM:

www.siwww.pl/swieradowzdroj

Multimedia