Świeradów-Zdrój

Masaż suchy

2014-06-26 13:57:44
A+ A-

Masaż manualny jest jedną z najstarszych technik relaksacyjnych, leczniczych i rehabilitacyjnych. Wraz z ziołolecznictwem masaże są fundamentem medycyny naturalnej w krajach azjatyckich – na całym świecie lekarze i fizjoterapeuci stosują masaż jako uzupełnienie lub alternatywę leczenia farmakologicznego w terapii wielu schorzeń. Pozytywne oddziaływanie masażu nie ogranicza się do usprawnienia aparatu ruchu – poprzez reakcje zachodzące na drodze wewnątrzwydzielniczej (humoralnej), masaże mają korzystny wpływ na funkcjonowanie wielu innych układów i narządów.

ZABIEGI:

 • masaż wibracyjny - aquavibron Leczy:
- zmiany zwyrodnieniowe
- stany pourazowe
- schorzenia neurologiczne
- nerwice
- bezsenność
- reumatyzm
- bóle mięśniowe
- zaburzenia ukrwienia obwodowego
- zaniki mięśniowe
 • suchy masaż wodny - Hydro Jet  - to urządzenie do masażu fizykoterapeutycznego, przeznaczone jest do masażu pacjenta wymagającego rehabilitacji w warunkach ułożenia poziomego z zastosowaniem elementów masażu suchego z terapią cieplną. Posiada właściwości regeneracyjne, rehabilitacyjne i terapeutyczne. Masaż regeneracyjny powoduje korzystne zmiany w metabolizmie komórek – szczególnie mięśniowych, uaktywnia procesy krążeniowe, daje poczucie odprężenia i komfortu psychicznego. Masaż rehabilitacyjny stosowany jest w: 
  - chorobach zwyrodnieniowych stawów stawów i kręgosłupa oraz podczas rehabilitacji układu mięśniowego.
  Masaż leczniczy zalecany jest w:
  - zespołach bólowych kręgosłupa, w następstwie przeciążenia aparatu kostno – stawowego, w formowaniu sylwetki i dyskopatii, w zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, w chorobach zwyrodnieniowych stawów, w zespołach rwy ramiennej i kulszowej.
 • kąpiel w algach - mineralne błoto GUAM należy obecnie do najskuteczniejszych na świecie metod błyskawicznego modelowania sylwetki, a także redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Redukuje obwód talii, bioder, ud i pośladków. Poprawia jędrność i elastyczność skór. Wygładza ją, wyraźnie spłycając rozstępy. Odtruwa organizm ze szkodliwych toksyn likwidując cellulit. Szczególnie polecany dla osób cierpiących na reumatyzm, bóle stawów, łuszczycę, bezsenność. Regeneruje skórę i sprawia, że jest ona odmłodzona, jędrniejsza i bardziej sprężysta.

 • masaż kamieniami - ludzkość od wieków przypisywała kamieniom terapeutyczne działanie, które ugruntowano naukowymi dowodami. Kamienie, zwłaszcza te pochodzenia wulkanicznego, z racji swoich znakomitych właściwości przewodzenia wysokich i niskich temperatur, wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm. Dlatego z tak dużym powodzeniem znalazły zastosowanie w kosmetyce i rehabilitacji. Masaż ciepłymi kamieniami wybranych miejsc ciała ma działanie witalizujące i lecznicze, doskonale likwiduje wszelkie spięcia i bóle mięśni, oddziałuje na cały organizm, stanowiąc element energetyzujący dla każdego rodzaju skóry. Masaż ten łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu, akupresury i aromaterapii.

 • kapsuła młodości - to urządzenie łączące kurację terapeutyczną i kosmetyczną z odnową biologiczną. Pełni funkcję: sauny, hydroterapii, masażu wibracyjnego, terapii świetlnej, aromaterapii. Umożliwia przeprowadzanie zabiegów na całym ciele, w tym na plecach. Daje możliwość wykorzystania preparatów kosmetycznych (algi, kolagen, błota), które zwiększają efektywność zabiegów . Zabiegi w Kapsule poprawiają jakość skóry, usuwają zmęczenie, wspomagają walkę z nadwagą i cellulitem, mają właściwości detoksykujące, antyzmarszczkowe, poprawiają krążenie.

 • agyptos - zabieg kosmetyczny polegający na owinięciu ciała bandażami nasączonymi mieszaniną osadów oceanicznych i ekstraktów z roślin np. algi. W przypadku tego zabiegu wykorzystywana jest drenażowa technika zawijania całego ciała. Zabieg wyszczupla sylwetkę, redukuje w dużym stopniu cellulit, pozwala pozbyć się toksyn z organizmu, a dodatkowo wspomaga leczenie łuszczycy. Polecany jest osobą, które chcą schudnąć i stosują diety odchudzające. Powinien być wykonywany w seriach po 3-4 zabiegi wykonywanych w odstępach nie dłuższych niż 7 dni.

 

Multimedia