Świeradów-Zdrój

Światło-lecznictwo

2014-06-26 13:43:31
A+ A-
Światło-lecznictwo

Wykorzystanie światła w terapii pomaga w uzyskaniu miejscowej poprawy ukrwienia tym samym efektu przeciwbólowego. Światło działa na organizm stymulująco oraz bakteriobójczo wspomagając tym samym leczenie chorób skóry.Zabiegi mają zastosowanie w chorobach zwyrodnieniowych stawów, stanach pourazowych oraz stanach zapalnych o różnym podłożu.

ZABIEGI:

  • laser - laserterapia polega na wprowadzeniu określonej dawki promieniowania do obszaru objętego patologią. Stosuje się go: w chorobach zwyrodnieniowych stawów, w utrudnionym zroście kości, przewlekłych stanach zapalnych, trudno gojących się ranach i odleżynach, zespołach bólowych.
  • sollux - jest źródłem promieniowania cieplnego-podczerwonego i świetlnego. Zabieg ma na celu ogrzewanie pewnych partii ciała w celu rozluźnienia naczyń krwionośnych i zlikwidowania stanów zapalnych. Stosujemy ją w:
- chorobach reumatycznych,
- chorobach zwyrodnieniowych stawów,
- w stanach pourazowych,
- nerwobólach,
- zespołach bólowych kręgosłupa,
- porażeniach wiotkich,
- przewlekłych zapaleniach przydatków macicy.
  • kwarcówka jest używana do naświetleń miejscowych i ogólnych. Wykorzystanie promieniowania UV wynika z jego działania fizjologicznego i bakteriologicznego, a w określonych przypadkach także fototoksycznego. Przeciwwskazaniem do stosowania fitoterapii UV są wszystkie stany, w których można się spodziewać odczynu fitotoksycznego lub fotoalergicznego.

- choroby gardła i nosa

- przewlekłe nieżyty oskrzeli

- dychawica oskrzelowa

- krzywica

- przewlekłe stany zapalne stawów

- niedokrwistość z niedoboru żelaza

- owrzodzenia troficzne

- trudno gojące się rany

- łuszczyca

- utrudniony zrost kostny

- niedoczynność tarczycy

Multimedia