Świeradów-Zdrój

12.10. - Górska Dziesiątka w Świeradowie

2013-10-08 09:04:19
A+ A-
Świeradów Zdrój zaprasza na 10 km prawdziwie górskiej trasy. Wysiłek, emocje i cenne nagrody losowane wśród uczestników biegu –do pokonania w sumie 500 m przewyższeń w specyficznym, wysokogórskim klimacie, który upodobali sobie do ćwiczeń żołnierze GROM.

Górska Dziesiątka zainauguruje całoroczny program treningowy Biegam w Świeradowie Zdroju. Na wytyczonychścieżkach do biegów górskich będzie można trenować w dogodnym dla siebie czasie i zanocować – wraz z osobą towarzyszącą! – z 25% zniżką w jednym z hoteli partnerskich programu. Taką możliwość mają zawodnicy i ich rodziny już od inauguracyjnych zawodów. A później każdy, kto zechce potrenować sobie na górskich ścieżkach biegowych w Świeradowie Zdroju.

12 października zawodników czekają trzy okrążenia dość wymagającej górskiej trasy. Suma przewyższeń na jednym okrążeniu to 165 metrów. Będzie więc można zobaczyć prawdziwą selekcję. Bieg współfinansuje gmina Świeradów Zdrój. Dla pierwszych zawodników i zawodniczek w kategorii open przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe a pośród wszystkich uczestników zostaną wylosowane cztery weekendowe dwuosobowe pobyty w luksusowych świeradowskich hotelach, Flinski i Park Hotel SPA, tablet ufundowany przez firmę Exence i zestawy luksusowych kosmetyków marki Tołpa. Dla pań bogaty zestaw (kremy liftingujące, nawilżające, odżywcze, odprężające…) dla panów natomiast preparaty sportowe, energizujące, rewitalizujące, nawilżające…

Dla wszystkich biegaczy w torbach startowych znajdą się preparaty regenerująco wzmacniające zestaw spa-eco Tołpa. Każdy zawodnik dostanie medal a dla najlepszych w danej kategorii wiekowej pań i panów przewidujemy pucharki pamiątkowe.
Zapisz się już dziś: ZAPISY, REGULAMIN, TRASA BIEGU.

  • Opłata startowa to jedynie 10 zł. Bieżące informacje na temat imprezy będą systematycznie umieszczane na podstronie biegu oraz profilu na Facebook-u.

  • Trasa biegu rozpoczyna się na deptaku przy Domu Zdrojowym. Następnie dobiegając do ulicy Parkowej skręcamy w lewo pod górę. Po ok. 230 metrach dobiegamy do lasu i serpentyną podbiegamy wyżej. Przy pierwszym kilometrze skręcamy w lewo ostro do góry. Przecinając las wybiegamy na szutrową drogę TEWA. Kierujemy się w dół do hotelu "Czeszka", "Słowaczka". Następnie zbiegamy cały czas już drogą asfaltową aż do Domu Zdrojowego. Przed samym wbiegnięciem na promenadę przy nim czeka nas pokonanie kilkunastu stromych schodów. Całość wg różnych pomiarów ma 3200 - 3300 metrów.

Świeradów-Zdrój nie tylko słynie z odpoczynku i relaksu. To również doskonałe miejsce na trening i regenerację. W Świeradowie panuje specyficzny wysokogórski klimat, tu urządzają treningi żołnierze elitarnej jednostki GROM, a po dobrze przepracowanym dniu jest się gdzie zregenerować. Grupa hoteli ze Świeradowa przygotowała dla uczestników biegu i osób towarzyszących specjalny rabat wysokości 25%. Nocleg możesz już rezerwować na:

 

Multimedia