Świeradów-Zdrój

Festiwal Teartów Ulicznych dla Dzieci w Świeradowie-Zdroju

  • 9 sierpnia 2024, 19:00 - 10 sierpnia 2024, 22:00

  • Organizator : Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury" w Świeradowie-Zdroju

  • Stadion Miejski - boisko do piłki nożnej, Sienkiewicza 2, 59-850 Świeradów-Zdrój

  • 75 71 36 483

A+ A-

Izerski Festiwal Teatrów dla Dzieci. Świeradów-Zdrój 2024 już w sierpniu

W piątek wieczorem - 9 sierpnia i całą sobotę 10 sierpnia wraz z Teatrem Klinika Lalek z Wolimierza planujemy zjazd trup teatralnych i cyrkowych z różnych zakątków Polski w celu organizacji festiwalu teatrów ulicznych dla dzieci i ich rodzin. Każdy wystawiony spektakl będzie opowieścią i nierzadko przenikaniem się sztuki teatralnej z cyrkową, która dodatkowo będzie zacierać granice między aktorem i widzem. Część działań przebiegnie pod znakiem oswajania rozmaicie rozumianej inności, zarówno dzięki artystycznym wypowiedziom, jak i dostępności spektakli dla osób z niepełnosprawnościami oraz dostępności niezależnie od sytuacji materialnej widzów. Na scenie wielokrotnie pojawi się też temat piękna naszej planety i tego, w jaki sposób powinniśmy o nią dbać. Dodatkowo pokazy cyrkowe będą gwarantem kreatywnej i zręcznościowej zabawy integrującej całe rodziny. Projekt ten jest niekomercyjny i zakłada upowszechnienie, i zwiększenie obecności kultury w życiu lokalnej społeczności - mieszkającej poza największymi ośrodkami kulturalnymi i gospodarczymi Polski.

Realizacja tego wspaniałego wydarzenia jest możliwa dzięki temu, że Stacja Kultury w Świeradowie-Zdroju jako jedna z nielicznych w Polsce (bo spośród ponad 2 tysięcy wnioskodawców ) pozyskała dofinansowanie w kwocie aż 99 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury w programie "Kultura – Interwencje 2024". Wniosek do Ministerstwa napisała i złożyła dla nas Beata Rosicka.

Program Kultura – Interwencje ma na celu tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym, a także upamiętniania polskiego dziedzictwa historycznego poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym.

SZCZEGÓŁY JUŻ WKRÓTCE

 

Multimedia

Mapa