Świeradów-Zdrój

KONCERT ORMIMUS W KAWIARNI BOHEMA

A+ A-

Polecamy koncert w Kawiarni Bohema w Świeradowie-Zdroju :)

ORMIMUS prezentuje muzykę nawiązującą do najpiękniejszych tradycji Bliskiego Wschodu, pełną uduchowienia, poezji i mistyki.

Program który przedstawiamy Państwu zawiera pieśni nawiązujące do tradycji sefardyjskiej, jemeńskiej, syryjskiej, marokańskiej oraz kręgów kulturowych hiszpańskiego, bałkańskiego oraz wschodnioeuropejskiego z elementami muzyki klezmerskiej.

Niezwykle oryginalne linie melodyczne utworów, różnorodność wokalnej interpretacji od śpiewania do recytacji, wykorzystanie instrumentów dawnych i współczesnych, rytmika z całym bogactwem instrumentów perkusyjnych jak i nowoczesne, dynamiczne aranżacje tworzą wyjątkową atmosferę koncertu.

Uczestnicy projektu:
Władysław WOODY Kwaśnicki - sax, klarnet, ewi, duduk, kahon, lider, aranżacje Romuald Frey - guit, voc
Wojciech Rohatyn Popkiewicz, Jacek Cygan - autorzy tekstów
Igor Gawlikowski - reżyser nagrań

Władysław WOODY Kwaśnicki - saksofonista, kompozytor, aranżer jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Był członkiem zespołu CRASH grającego muzykę jazz-rock. Z zespołem tym zdobył I-szą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w San Sebastian w Hiszpanii. Był czterokrotnym uczestnikiem Festiwalu Jazz Jamboree w Warszawie, oraz Festiwalu
Jazz nad Odrą we Wrocławiu. Współpracował m.in. z GRAŻYNĄ ŁOBASZEWSKĄ (wspólnie nagrali 3 płyty długogrające), z legendarną amerykańską grupą wokalną THE PLATERS, ZBIGNIEWEM WODECKIM I HELENĄ VONDRACKOVĄ.
Koncertował m.in. w Niemczech, USA, Hiszpanii, Danii, Holandii, Szwecji i Finlandii.

Romuald Frey – gitarzysta, kompozytor, muzyk sesyjny.
Na przestrzeni lat koncertował z wieloma zespołami grając jazz, pop i rock. Nagrywał płyty dla Tonpressu, teledyski do Telewizyjnej Listy Przebojów TVP1 oraz współpracował jako muzyk sesyjny z Rozgłośnią Polskiego Radia Wrocław i studiem Teatru Polskiego we Wrocławiu. Z grupą WROCŁAW BAND działającą pod patronatem Radia i Telewizji Wrocław współpracował z Ewą Bem, Andrzejem Zauchą oraz Kabaretem Elita. Brał też m.in. udział w Festiwalu Opolskim, Festiwalu Jazz nad Odrą oraz nagraniu płyty „EWA BEM LOVES THE BEATLES” dla Polskich Nagrań.

Multimedia

Mapa