Świeradów-Zdrój

SPOTKANIE AUTORSKIE Z LUDMIŁĄ RIABKOWĄ - 04.04.2024

A+ A-

 Ludmiła Riabkowa “O domu”

 

...mówiła, gestykulowała zawzięcie, a nawet i tańczyła – w trakcie spotkanie autorskiego w Stacji Kultury w Świeradowie-Zdroju

 

Spotkanie z Ludmiłą Riabkową - pisarką, malarką, tancerką i aktorką ze Szklarskiej Poręby – odbyło się 4 kwietnia w znanej i lubianej formule rozmowy, którą poprowadził red. Arkadiusz Lipin z Magazynu Góry Izerskie, recenzent książki “O domu”.

 

Artystka we właściwy sobie, kipiący od emocji oraz ekspresji sposób opowiedziała publiczności o kulisach powstawania jej dzieł malarskich oraz literackich, które weszły w skład albumu poetyckiego “O domu”. Nie zabrakło pytań o rolę sztuki, o trudy życia artysty, o znaczenie barw w życiu człowieka i o… Rosję, z której pochodzi Riabkowa. To był ciekawy wieczór – pełen wyjątkowych momentów oraz artystycznych inspiracji.

 

Spotkanie uświetniła projekcja audiowizualnej interpretacji „O domu”, którą przygotowali przyjaciele Riabkowej, artyści z Wrocławia. Ponadto w trakcie wydarzenia usłyszeć mogliśm y Roberta Rienta, pochodzącego ze Szklarskiej Poręb y dziennikarza , aktywisty , reportażysty i pisarza, który za pomocą nagrania wideo „spotkał się” z gośćmi Stacji Kultury i opowiedział o swojej pracy redakcyjnej przy książce „O domu”.

 

Relację ze spotkania oglądać można na kanale Telewizji Świeradów, która przygotowała reportaż, za co serdecznie dziękujemy. Przede wszystkim jednak dziękujemy Artystce za odwiedziny, Arkadiuszowi Lipinowi za poprowadzenie rozmowy oraz wszystkim obecnym za udział w dyskusji. Przy okazji uchylamy rąbka tajemnicy – twórczość Ludmiły Riabkowej powróci do Stacji Kultury jesienią tego roku… Szczegóły niebawem!

 

Joanna Krajewska

 

 

 

Fot. Beata Rosicka 

 

Wydarzenie zorganizowane przez:

Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury" w Świeradowie-Zdroju

Multimedia