Świeradów-Zdrój

WERNISAZ PRAC BEATY KORNICKIEJ-KONECKIEJ, MATYLDY KONECKIEJ I JANUSZA KONECKIEGO

A+ A-

 

Zapraszamy wszystkich do barwnego świata rodziny artystów Beaty Kornickiej-Koneckiej, Janusza Koneckiego oraz ich córki Matyldy Koneckiej. Na wernisażu można będzie zobaczyć ich surrealistyczne wizje, baśniowe krainy oraz dziwaczne stwory. Wernisaż wystawy ich prac odbędzie się 12 kwietnia 2024 r. o godz. 18.00 w Stacji Kultury w Świeradowie-Zdroju przy ul. Dworcowej 1.

Beata Kornicka-Konecka urodziła się w Poznaniu. Absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Poznaniu. Dyplom z projektowania graficznego uzyskała w 1983 roku w pracowni Grzegorza Marszałka. Od 1994 roku mieszkała w Szklarskiej Porębie, gdzie stworzyła wraz z mężem Januszem Koneckim, również artystą plastykiem, Prywatne Centrum Edukacji Artystycznej dla młodzieży, dla zainteresowanych oraz Galerię Autorską KOKON. Jej prace znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, W Holandii i w Stanach Zjednoczonych. Należała w USA do Międzynarodowego Towarzystwa "Emocjonalistów", a w Szklarskiej Porębie do Stowarzyszenia "Nowy Młyn".

Matylda Konecka – ilustratorka z Wrocławia, od 1994 r. mieszka w Szklarskiej Porębie. Wychowała się w rodzinie znanych artystów-plastyków (Beata Kornicka-Konecka i Janusz Konecki). Od 2010 r. mieszka w Anglii, gdzie w XIX-wiecznej wiktoriańskiej plebanii stworzyła prywatną pracownię malarską. Swoje prace tworzy w stylistyce baśniowo-surrealistycznej, w której widoczne są również motywy izersko-karkonoskie.

Artystka zajmuje się również projektowaniem graficznym (ilustracje, okładki do płyt), była nagradzana w wielu konkursach artystycznych, brała udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Europie (Czechy, Francja, Niemcy).

Janusz Konecki - artysta, grafik i malarz. W latach 1978-1983 studiował na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych.  Dyplom z rysunku uzyskał u Izabeli Gustowskiej, z kolei dyplom z grafiki warsztatowej u doc. Tadeusza Jackowskiego. Jego dzieła prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Polsce, Niemczech, Czechach, Francji, Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Przynależy do Stowarzyszenia ,,Nowy Młyn” w Szklarskiej Porębie.

Wstęp jest bezpłatny.

Wystawa potrwa przez 30 dni.

Zapraszamy.

 

 

Wydarzenie zorganizowane przez:

Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury" w Świeradowie-Zdroju.

Multimedia

Mapa