Świeradów-Zdrój

KAMIENNY KRĄG MOCY w BIOREZYDENCJI

A+ A-

W kamieniu

spoczywa pierwsze słowo ziemi,  nieskończoność znaku.

Edmond Jabès (1912-1991)

Życzymy wspaniałych, głębokich duchowo, zdrowych i niezapomnianych chwil w kamiennym kręgu w BioRezydencji.

KOCHANI: Prosimy abyście pamiętali, że krą to nie plac zabaw, to miejsce do wyciszenia, przemyśleń i nabierania sił wszelakich, bardzo prosimy uszanujcie to miejsce i innych, którzy z niego zechcą skorzystać.

 

Miejsce Mocy

Istnieje międzynarodowa skala dla pomiarów radiestezyjnych, na której radiesteci mogą określić, jak wysokie i jak pozytywne są w danym miejscu wibracje. Według tej skali średnie pozytywne, bardzo korzystne wibracje dla naszego organizmu na łące, w ogrodzie, w lesie leżą w zakresie od 10 do 15 tysięcy jednostek skali BSM. Jeśli mieszkasz w domu postawionym na działce o wibracjach 12-13 tys., to możesz zwać się szczęśliwcem. To wpływa na Twoje dobre samopoczucie, wypoczynek, sen i ogólny stan zdrowia. Od 18 tys. jednostek w górę zaczynają się wyjątkowe, bardzo korzystne miejsca dla przebywania osób, które szukają relaksu, ciszy, skupienia.   Nasz krąg postawiony został na takim pozytywnie wibrującym obszarze.   Dzięki temu, że istnieje wiedza i technologia ustawiania kamieni stworzyliśmy na naszej ziemi pole o podwyższonych wibracjach, które działa relaksująco, wyciszająco.   W skali BSM posiada aż 700 tysięcy jednostek!   Możesz tutaj doładować się w ENERGIĘ ŻYCIOWĄ. Poprowadzimy Cię przez krąg lub wsłuchaj się w swoją intuicję i przejdź przez niego sam.

Trzy propozycje do medytacji w kamiennym kręgu

1. Wejdź do kręgu przez jego bramę, wsłuchaj się w swoje serce i swój oddech.

Idąc powoli, medytacyjnym krokiem, pozwól swojej intuicji zdecydować, przy których dwóch głazach w kręgu chciałbyś się zatrzymać, czy to stojąc,  czy przy nich usiąść. Jeśli znalazłeś dwa takie głazy, rozpocznij twój pobyt zatrzymaniem się na kilka/kilkanaście minut przy głazie nr 9, północnym, potem przejdź w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara do pierwszego intuicyjnie wybranego głazu, po kilku/kilkunastu minutach do drugiego. Medytować albo relaksować możesz w dowolny Ci znany sposób, czy to podążając za twoim oddechem, czy wsłuchując się w odgłosy okolicznej przyrody. Medytację kończymy przy steli, głazie centralnym, możemy na nią położyć dłonie i tak pozostać przy niej kilka minut, możemy przy tym w sercu wypowiadać jakąś znaną nam afirmację, ewentualnie podobną:

‘Stwórco Wszystkiego co istnieje, dziękuję Ci za pokój wewnętrzny, terapię i zdrowie wzmocnione kontaktem z tym kamiennym kręgiem.’

2. Innym sposobem medytacji w kręgu może być medytacja w chodzie, jaką znamy np. w wielu tradycjach duchowości , m. in w zen, jako kinhin. Wchodzimy do Kręgu przez jego bramę, całą uważność kierujemy na nasz oddech, możemy przy tym w sercu recytować naszą nam bliską mantrę. Dłonie przed sobą trochę nad splotem słonecznym, prawa dłoń włożona do lewej, kciuki dotykają się lekko. Naszą uważność wspiera wyprostowany i elastyczny, balansujący kręgosłup, każdy stawiany krok czynimy uważnie, zachowując równowagę ciała. Zgodnie z ruchem wskazówek zegara idziemy w oddaleniu ok. 0,5 metra od głazów wewnątrz. Możemy sobie np. koło głazu nr. 16 położyć 12 małych kamyków, przy każdym zamykającym się kręgu w chodzie, kładziemy jeden kamyk przy głazie nr 1. To pozwoli nam nasze myśli uwolnić od koncentrowania się na liczeniu zrobionych okrążeń. Całą uwagę kierujemy na oddech, recytowaną mantrę i elastycznie balansujący kręgosłup. Taką ok. 30 minutową medytację kończymy kilkoma minutami przy steli, kładąc na nią ręce.

3. Po zapoznaniu się z głównymi zasadami chromoterapii radiestezyjnej, czyli ze specyficznym wpływem poszczególnych głazów na nasze ciała subtelne, możemy taki pobyt rozpocząć przy głazie nr 9, północnym. Następnie udajemy się do wybranego albo przez osobę kompetentną wskazanego nam głazu, stojąc lub siedząc, plecami do głazu, relaksujemy się tam przez ok. 10min, następnie na kilka minut udajemy się do głazu go poprzedzającego, następnie do głazu następującego po nim, i wreszcie znowu do głazu, który sobie wybraliśmy. Możemy taką sekwencję powtórzyć dwu lub trzykrotnie. Taki, ok. 30-60 minutowy pobyt kończymy krótką medytacją stojąc lub siedząc przy głazie centralnym. W przypadku dolegliwości jakiegoś organu najlepiej skonsultować się z osobą kompetentną, w celu efektywnego stosowania chromoterapii. Dla uzyskania znaczącej poprawy może być potrzebnych od 6- 7 do 12 sesji, które możemy odbywać nie częściej niż co trzy dni.

 Szczegóły: KRĄG MOCY

Multimedia

Mapa