Świeradów-Zdrój

Charytatywny bieg "Policz się z cukrzycą" 21.01.2023 r.

A+ A-

21 stycznia 2023 roku po raz szósty w Świeradowie-Zdroju odbył się tradycyjny już Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”. W tym roku bazą biegu była Stacja Kultury, gdzie działało biuro zawodów, a także odbyła siędekoracja zwycięzców, kiermasz ciast, loteria charytatywna, zajęcia taneczne oraz ognisko z kiełbaskami.

 

- Za organizacją wydarzenia stoi cały sztab osób, którym pragnę serdecznie podziękować! - wyjaśnia Teresa Fierkowicz, Szefowa Sztabu WOŚP Świeradów-Zdrój, po czym wymienia, komu należą się szczególne podziękowania:
– Radosławowi Mularczykowi oraz Katarzynie Luto-Przybylskiej za organizację biegów dla dzieci;
– Stacji Kultury – dyrektor Dorocie Marek za udostępnienie miejsca i sfinansowanie biegu (medale, catering) oraz Beacie Rosickiej i Joannie Krajewskiej za pomoc w organizacji oraz za obsługę biura zawodów;
- Burmistrzowi, kierownikowi ZKM Mariuszowi Pyszowi za udostępnienie autobusu oraz kierowcy, który bezpiecznie zawiózł uczestników na miejsce startu;
– Maćkowi Krajewskiemu za ufundowanie nagród rzeczowych w biegach dziecięcych oraz wsparcie organizacyjne;
– Fundacji Boskie Karkonoskie – w składzie Katarzyna Harbul, Magdalena Miętkiewicz-Gajewska i Ewa Łuczak – za aranżację mety, poprowadzenie uroczystości rozdania trofeów oraz za pozytywną atmosferę;
– Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort – zaufundowanie słodkości dla zwycięzców biegów dziecięcych;
– OSP – w składzie Ireneusz Bigus, Grzegorz Zając, Daniel Olkowski, Paweł Marek, Sebastian Syrewicz – za rozpalenie i dopilnowanie ogniska;
wolontariuszom obstawiającym trasę w składzie Daniel i Kacper Stelmaszyk, Nina i Eliza Cieleckie, Zuzanna Marek, Mieszko Palbow, Michał Puchała, Daniel Matelski, Florian Bigus, Brunon Rybak, Karol Szewczyk;
– obsłudze kiermaszu ciast, sklepiku i loterii charytatywnej – w składzie: Katarzyna Gruszecka, Izabela Salawa, Zofia Salawa, Alicja Bigus, Zofia Bigus, Amelia Gruszecka;
– Janowi Kobiałko za fotorelację;
– Magdalenie Miętkiewicz-Gajewskiej za poprowadzenie rozgrzewki;
– Ewa Flach za poprowadzenie zajęć tanecznych;
– Firmie ALMAK w składzie Anna Baran, Arkadiusz Snella, Kewin Wawrzeńczyk za ochronę;
– Kazimierzowi Marszałkowi za przygotowanie mapki trasy;
Jackowi Tomaszewskiemu za hojność w trakcie licytacji koszulki okolicznościowej;
– Mariuszowi Kozioł za przekazanie miodu na licytację;
– Ireneuszowi Bigusowi za użyczenie paleniska;

a także pozostałym dobrym duchom, które nam pomagały – tj. Monika i Willi Wilkens, Arleta i Zuzanna Wolanin oraz Maciej Grabek.

 

Oczywiście gratulujemy również zwycięzcom. W biegu na 5,5 km – po zaciekłej walce – wygrał Daniel Firlet z Bogatyni. Drugi na metę wpadł biegacz DB Świeradów-Zdrój Górskie Uzdrowisko, Maciej Krajewski. Trzeci zaś był... Kajetan Rutkowski! Młodziutki zawodnik (2009 rocznik) z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Świeradów-Zdrój w tak trudnych warunkach uzyskał czas poniżej 26 minut. Warto dodać, że 7. miejsce zajął Tymon Żyłkiewicz, a 8.Michał Milewski – czyli kolejni uzdolnieni zawodnicy trenujący pod okiem Sebastiana Łozińskiego.


Pierwsze miejsce w open zgarnęła z kolei bezkonkurencyjna Aleksandra Sobierańska (rocznik 2008)! To również zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Świeradów-Zdrój. Brawo Olu, tak trzymać! Drugie miejsce zajęła Magdalena Guzera z DB Świeradów-Zdrój Górskie Uzdrowisko, a trzecia była Lidia Stelzer.

W Nordic Walking poszerzone podium prezentowało się następująco: I miejsce – Renata Przeworska, II miejsce – Anna Krauz, III miejsce – Arkadiusz Podolski, IV miejsce Monika Podolska, V miejsce – Magdalena Szwałko i VI miejsce – Agnieszka Koludo-Sobierańska.

W biegach dziecięcych wyniki plasują się następująco:


W kategorii M-0: I miejsce – Jan Żyłkiewicz, II miejsce – Łukasz Niewiadomski, III miejsce – Artem Zakhovaiev.

W kategorii K-0: I miejsce – Zofia Bigus, II miejsce – Blanka Sergiejczuk, III miejsce – Julia Winnik.

W kategorii M-1: I miejsce – Jakub Szwałko, II miejsce – Maciej Miakienko, III miejsce – Allan Surma.

W kategorii K-1: I miejsce – Barbara Bolukiew, II miejsce – Zofia Krzcot, III miejsce - Zuzanna Stachurska.

 

Byli z nami również miłośni aktywności fizycznej... z najdłuższym stażem! Królową Biegu została Elżbieta Mitkiewicz, a Królem Biegu – Andrzej Plewiński. Najmłodszym uczestnikiem, który wraz z mamą Moniką ukończył trasę był 2,5-letni Mikołaj.


Gratulacje należą się również pozostałym młodym biegaczom z klas IV i V, którzy zrezygnowali z rywalizacji o nagrody w biegach dziecięcych, aby spróbować swoich sił w biegu dla dorosłych i pokonać dystans 5,5 km, a byli to: Mikołaj Juraszek, Kuba Milewski, Szymon Żyłkiewicz, Oskar Jackowski i Marcel Puchala.

Dziękujemy wszystkim za udział i świetną zabawę, a w szczególności Teresie Fierkowicz, która niezmiennie od lat jest inicjatorką wydarzenia i jej dobrym d u c h e m !
Do zobaczenia za rok!

Multimedia