Świeradów-Zdrój

TEATR PLENEROWY W PARKU ZDROJOWYM

  • 17 lipca 2022, 17:00-23:00

  • Organizator : Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy "Stacja Kultury"

  • Park Zdrojowy, Parkowa, 59-850 Świeradów-Zdrój

A+ A-

 

17 lipca o godzinie 17:00 i 20:00 zapraszamy na dwa spektakle teatralne w plenerze.  Wydarzenie teatralne odbędzie się w formie imprezy otwartej, niebiletowanej dla całych rodzin przyciągając dzieci,a później wieczorem młodzież i dorosłych. Dobrze zabrać ze sobą kocyk piknikowy i dobry nastrój :-)

 

 

17:00 Spektakl dla dzieci  -  Teatr Łata „Morskie opowieści”

 

To spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, rzadko spotykanej wśród propozycji dla dzieci. Dzięki lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina jest wspaniałą atrakcją dla całych rodzin.

Przesłaniem spektaklu jest myśl, iż ciągle czegoś szukamy nie dostrzegając, że to, co najcenniejsze jest tuż obok nas.

 

FABUŁA:

Spektakl opowiada historię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden

okręt postanawiają wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszą w rejs.

Jak to bywa na morskich szlakach – czekać ich tam będzie mnóstwo przygód.

Nasi bohaterowie stoczą bitwę morską, będą musieli walczyć z żywiołem podczas burzy,

stanąć oko w oko z groźną ośmiornicą aż wylądują na pozornie bezludnej wyspie…

Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń.

 

 

20:00 Dla młodzieży i dorosłych  -  Teatr Ewolucji Cienia „FIN AMOR”

 

„ Fin amor” czyli „miłość dworna” – to wzorzec miłości, jaki został stworzony przez literaturę XII wieku, później, w dobie romantyzmu został utrwalony, a dziś, jak nam się wydaje, może nie w pełni uświadomiony, żyje w każdym z nas.

Nawiązując do tego wzorca, a także czerpiąc inspiracje z dziejów Tristana i Izoldy stworzyliśmy pełną baśniowego klimatu opowieść o miłości. Jej fabuła wiedzie nas od irracjonalnego, pierwszego impulsu zakochania, przez trudną drogę sprostania kodeksowi rycerskiemu, walkę z pokusami, aż do zwieńczenia trudów i wyrzeczeń. Chociaż jednak akcja jest bezpośrednio zanurzona w średniowieczu, to dzięki alegorii i symbolice ukrytej w spektaklu sprawiliśmy, że historia naszej pary bohaterów stała się opowieścią o miłości w ogóle, poza granicami Czasu i zmieniających się epok. Bo któż będąc zakochanym uświadamia sobie siły sprawcze, bądź przewiduje drogi rozwoju prawdziwego uczucia? Czyż Miłość nie zaskakuje nas znienacka? Czy mamy na nią jakikolwiek wpływ? I czym w ogóle jest miłość: ubóstwieniem kochanej osoby, pożądaniem, ofiarą z samego siebie, a może wzrostem duchowym pozwalającym stać się godnym tego wielkiego uczucia?

Ukazując bohaterów na osi odwiecznej opozycji: eros - agape stawiamy fundamentalne pytanie czy prawdziwa miłość to DĄŻENIE czy SPEŁNIENIE?

Liczymy, że nasz spektakl nie tylko pobudzi widzów do stawiania pytań, ale i do szukania odpowiedzi, zaś tym mniej dociekliwym pozostawi przynajmniej odrobinę wzruszeń.

 

Spektakle prezentowane są w ramach projektu Teatr w Małym Mieście, który jest dofinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

 

Multimedia

Mapa