28. AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA

A+ A-

W tym roku po raz 28. wyruszamy, by posprzątać Polskę!

W trzeci weekend września 2021 r. Fundacja Nasza Ziemia organizuje po raz już dwudziesty ósmy akcję Sprzątanie Świata. Tegoroczne Sprzątanie Świata - Polska odbywa się pod hasłem: MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ!

Zapraszamy serdecznie do włączenia się w tą bardzo potrzebną akcję i jak w zeszłym roku i w latach poprzednich:

- Posprzątajmy teren wokół własnych domów, ogródków, może też teren pobliskiego parku czy lasu. Poinformujmy o tej akcji przyjaciół i znajomych i wspólnie razem posprzątajmy świat dla siebie i dla zwierząt, aby był piękny i bezpieczny i nie tylko w ten weekend, ale każdego kolejnego dnia.

Sprzątanie świata – Polska" Świeradów-Zdrój 17 - 19 września 2021 r.

"Izerska Łąka" zachęca do udziału w akcji.

1. Każdy kto w dniach 17-19 września pozbiera śmieci w swojej okolicy lub w lesie, przyjdzie do Centrum Edukacji Ekologicznej „Izerska Łąka” i udokumentuje to działanie zdjęciowo, otrzyma upominek. (UWAGA: śmieci nie przynosimy do Centrum tylko umieszczamy w odpowiednich pojemnikach lub przekazujemy odpowiednim jednostkom organizacyjnym lub zgłaszamy w naszym Centrum gdzie pozbierane śmieci zostały odłożone).

2. Istnieje możliwość wypożyczenia kamizelek odblaskowych dla dzieci z napisem „Świeradów - Zdrój dba o czystość”. W kamizelkach będziecie wyglądać zawodowo! Zapraszamy cale rodziny do włączenia się w akcję, może to być świetnie spędzony razem czas.

Wiemy, że to sprzątanie po innych zaczyna robić się już męczące :(, jednak wierzymy w to, iż dając przykład młodemu pokoleniu poprzez; sprzątanie całymi rodzinami, włączenie w akcję szkoły i przedszkola, daje ogromną szansę/nadzieję na to, że kiedyś ten problem zniknie. Zniknie, ponieważ wychowamy świadome i „czyste” pokolenie młodych ludzi. Przynajmniej taką mamy nadzieję.

„ Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. http://naszaziemia.pl/programy/ssp/ .

Multimedia