OTWARCIE GOLGOTY IZERSKIEJ

  • 13 czerwca 2021, 12:00-15:00

A+ A-

Bogu na chwałę i ludziom na duchowy pożytek...”
Golgota Izerska w Świeradowie-Zdroju ukończona

 

Rok 2020 już zawsze kojarzony będzie z trudnym czasem pandemii koronawirusa. Nierówna walka człowieka z chorobą, a do tego społeczna izolacja i problemy ekonomiczne wywołane lockdownem sprawiły, że potrzeba modlitwy oraz zadumy wśród Wiernych stała się jeszcze silniejsza. Z tej właśnie potrzeby - duchowej wspólnoty i poszukiwania pociechy w Bogu - powstała idea stworzenia Golgoty Izerskiej, szlaku pielgrzymkowego na Sępiej Górze w Świeradowie-Zdroju.

 

Wędrując wyasfaltowaną drogą leśną na sam szczyt, podziwiać można płaskorzeźby lokalnego artysty – Macieja Wokana, które stanowią kolejne Stacje Drogi Krzyżowej, symbole Męki Pańskiej. Każda ze Stacji umieszczona jest na górskim głazie. Nietrudny szlak oraz bliskość natury sprawiają, że Sępia Góra jest idealnym miejscem, gdzie – podążając pod górę - oddać się można modlitwie oraz głębszej refleksji. Dotarcie na sam szczyt, z którego rozpościera się bajeczny widok na miasteczko i przeciwległy Stóg Izerski, stanowi piękne zwieńczenie modlitewnego spotkania z Bogiem.

 

W imieniu Ks. Proboszcza Mariusza Szymańskiego i Nadleśniczego Nadleśnictwa Świeradów Pana Lubomira Leszczyńskiego zapraszamy na otwarcie Golgoty Izerskiej już 13 czerwca 2021 r.:

12.00 – Msza Św. W Kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP za Fundatorów Golgoty Izerskiej

13.30 – uroczyste otwarcie Golgoty Izerskiej, ul. Sybiraków w Świeradowie-Zdroju.

Multimedia