Dzień Otwarty Domów Przysłupowych

  • 30 maja 2021, 10:00 - 31 maja 2021, 13:00

A+ A-

Dzień Otwartych Domów Przysłupowych to święto drewnianej architektury ludowej na trójstyku Polski, Czech i Niemiec. Od 18 lat zawsze w ostatnią niedzielę maja zgłoszone przez właścicieli domy przysłupowe otwarte są do zwiedzania. Warto wówczas wybrać się w podróż i zajrzeć do ich środka by zobaczyć jak się w nich żyje i pracuje.


To wyjątkowa okazja by poznać domy i ciekawych ludzi. Tego dnia gospodarze oprowadzają gości i dzielą się swoją wiedzą np. jak te domy remontować, lub wybudować na nowo. To wydarzenie służy popularyzacji wiedzy o drewnianej architekturze ludowej.


W tym roku zostało zgłoszonych do zwiedzania po stronie polskiej - 44 budynki z czego 5 po raz pierwszy weżmie udział w wydarzeniu.


Formuła indywidualnego zwiedzania domów rozproszonych w przestrzeni, pozwala przy zachowaniu reżimu sanitarnego na bezpieczną przygodę.


Dla tych jednak, którzy wolą pozostać w domu Fundacja "Kużnia" oraz "Kulturverain Rietschene V" przygotowują w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska -Saksonia 2014-2022 projekt wirtualnych wycieczek po Krainie Domów Przysłupowych po polskiej i niemieckiej stronie. Materiał ten będzie dostępny min. na fb. grupie domy przysłupowe.


Serdecznie zapraszamy
Stowarzyszenie DOM KOŁODZIEJA

 

Multimedia