Świeradów-Zdrój

Najpiękniejsze iluminacje świąteczne 2021 - Bożena Mikołajczak "Górski Raj"

A+ A-

Setki świecących lampek, cudownie przystrojone choinki… W okresie świąteczno-noworocznym Świeradów-Zdrój po zmierzchu zmienił się w bajkową krainę.

 

Dekorowanie elementami świetlnymi posesji, ogrodów i balkonów nadało tej zimowej scenerii specjalnego i wyjątkowego uroku, z ulicą Zdrojową, piękną choinką w Czerniawie-Zdroju i fontanną przy ul. J. Piłsudskiego, na czele.

 

Do tegorocznej edycji konkursu na „Najpiękniejsze iluminacje świąteczne” przystąpiło 10 właścicieli posesji prywatnych, 4 właścicieli balkonów oraz 3 przedsiębiorców. Komisja konkursowa w składzie: Dorota Marek, Teresa Fierkowicz oraz Tadeusz Aficki, przekonała się, jak bardzo mieszkańcy i przedsiębiorcy z naszego górskiego uzdrowiska angażują się w upiększanie własnych domów i obiektów w okresie świąteczno-noworocznym.

 

W tym roku, komisja podczas indywidualnych objazdów dokonała oceny następujących elementów: ogólne wrażenie estetyczne, kolorystyka, nawiązanie do tradycji świąteczno-noworocznej, oryginalność, zastosowanie elementów dekoracyjnych, jak girlandy i bombki oraz własnoręcznie wykonane dekoracje.

 

W poszczególnych kategoriach przyznano następujące lokaty:

Balkon:

I miejsce:   Salawa Izabela i Piotr   (29 pkt.),

Wyróżnienie:   Guślińska Barbara   (26 pkt.).

 

Posesja prywatna (dom wolnostojący, segment w szeregowcu):

I miejsce:   Knet Jadwiga   (30 pkt.),

II miejsce:   Maguda Wioletta   (25 pkt.),

III miejsce ex aequo:   Luto Paweł   oraz   Tokarczyk Gabriela i Stanisław   (po 24 pkt.).

 

Budynek użyteczności publicznej/siedziba firmy:

I miejsce:   Nowak Bartosz   (29 pkt.),

Wyróżnienie:   Mikołajczak Bożena „Górski Raj”   (28 pkt.).

 

Wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców z naszego miasteczka serdecznie zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu!

Multimedia