Świeradów-Zdrój

Marszobieg z Flinsem po Zdrowie wycieczka nr 16/2020: Szósta Rocznicowa Wyprawa do Pomnika Francuskich Lotników

  • 27 września 2020, 08:00-22:00

  • Świeradów-Zdrój

A+ A-

W czasie wycieczki obowiązuje zachowanie dwumetrowego dystansu, lub zakrywanie ust i nosa, używanie maseczek jest obowiązkowe w środkach komunikacji i obiektach użyteczności publicznej.

 

Zbiórka w niedziele 27.09.2020 r. o godz. 8.00 na parkingu nad szkołą ul. Kard. S. Wyszyńskiego - skąd wyjeżdżamy autobusem (transport sfinansowany ze środków Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Świeradowie-Zdroju) do Smědavy i wyruszamy na wycieczkę pieszą do pomnika francuskich lotników, którzy 28 lat temu zginęli na zboczach Smedawskiej Góry, lecąc z pomocą humanitarną do Polski.

 

Uczestnicy zobowiązani są posiadać ze sobą dokument tożsamości, dobrze też będzie zaopatrzyć się w korony. W schronisku na Smědavie będzie można się posilić i ugasić pragnienie.

 

Osoby, które będą chciały mogą wrócić do Świeradowa-Zdroju pieszo przez Paličník, Smrk, Łącznik (dodatkowe 17 km, suma podejść 429 m, suma zejść 751 m)

 

Wycieczka odbywa się bez względu na pogodę, a ilość miejsc ograniczona.

 

Zapisy pod nr 665 733 443 do 23.09.2020 r.

 

Zapraszamy do udziału w wyprawie punktowanej do Pucharu Złotego Flinsa, w której będzie uczestniczył pomysłodawca i organizator wydarzenia pan Jan Kobiałko .

 

Zapraszamy Wyprawa organizowana jest społecznie przez Tom-Sport w ramach projektu „Turystyka Receptą na Zdrowie”.

 

Trasa łatwa (ok. 8-9 km), ale przygotujmy się na niewielkie podejście, czas marszu ok 3-4 godz.

 

Proponujemy zabrać ze sobą kije, które ułatwią pokonanie trasy uzależnionej od indywidualnych możliwości uczestników, którzy zostaną ubezpieczeni przez Organizatora.