Świeradów-Zdrój

PRZYGODA W GÓRACH - ŚCIEŻKA EDUKACYJNA

  • Świeradów-Zdrój

A+ A-

Ścieżka „Przygoda w Górach” jest dodatkową atrakcją czarnego szlaku turystycznego. Rozpoczyna się nad górną częścią Parku Zdrojowego i kończy na wysokości DW Czeszka. Łącznie mierzy ok. 1100 metrów.

Trasa składa się z dwunastu stanowisk poświęconych dziedzictwu kulturowemu i przyrodniczemu Gór Izerskich i Żytawskich. Każda z tablic porusza jeden temat i możemy się z nich dowiedzieć:

1. Skąd wiemy jaka będzie pogoda?

2. Jak mądrze zarządzać lasem?

3. Co jest pod ziemią?

4. Jakie to drzewo?

5. Zwierzęta nocy.

6. Poznaj cietrzewia

7. Model toru bobslejowego

8. Model skoczni narciarskiej

9. Noc za dnia

10. Bogactwa ziemi

11. Katastrofa ekologiczna

12. Domy przysłupowe

Jest przeznaczona dla wszystkich mieszkańców naszych okolic i turystów niezależnie od wieku i liczności grupy. Nie zawiera tylko informacji, ale też konkretne zadania do wykonania, które ugruntują zdobyta wiedzę. Jeszcze w tym roku Nadleśnictwo Świeradów przygotuje aplikację mobilną z audiodeskrypcją, która znacznie pomoże w korzystaniu z trasy osobom słabiej widzącym, bądź dzieciom.

„Przygoda w górach” powstaje dzięki dofinansowaniu w 85% z Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020 – Wspólne dziedzictwo naturalne i kulturowe.

W ramach tego samego projektu Nadleśnictwo Świeradów wybudowało wiatę turystyczną przy ścieżce edukacyjnej "Zajęcznik” oraz wieżę widokową na Czerniawskiej Kopie.

Multimedia