Świeradów-Zdrój

ODMRAŻAMY BIKE MARATON. ULTRA SZKLARSKA PORĘBA 4 LIPCA

  • 4 lipca 2020

A+ A-

W normalnych okolicznościach sezon startowy szalałby już w najlepsze, mielibyśmy za sobą m.in. kwietniową inaugurację cyklu w Miękini, Bike Maraton UCI w Jeleniej Górze, wiosenną Polanicę - Zdrój i premierowe ściganie w Masywie Śnieżnika. Fetowanie dwudziestolecia Bike Maratonu trwałoby w najlepsze. Okoliczności jednak normalne nie są, a Bike Maraton, jak wiele innych imprez sportowych, powoli odnajduje się w nowej rzeczywistości, wydobywa ze stanu przymusowej hibernacji i zbliża do pierwszego startu, który, to już pewne, wreszcie się odbędzie! Będzie inny niż wszystkie do tej pory, obwarowany sanitarnymi wymogami i dostosowany do epidemicznej smutnej rzeczywistości, ale będzie. I trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce na tę wyjątkową inaugurację oraz wskrzeszenie ducha Bike Maratonu niż Szklarska Poręba! Zapisy jeszcze trwają, ale kończą się definitywnie 28 czerwca o 23:59!

 

Tegoroczny Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie to w zasadzie szereg odrębnych wyścigów, które startować będą co 20 minut. Wszystkie grupy startowe będą liczyły maksimum 150 osób. Organizatorzy opublikują listę startową, podział i godziny startów poszczególnych grup 30 czerwca, stosując przelicznik sektorowy znany z lat ubiegłych. Pierwsza grupa (tylko dystans GIGA) wyjedzie na trasę już o godzinie 9:00!
W strefie startu oraz w miejscach, w których, siłą rzeczy, będą się gromadzić zawodnicy, obowiązywać będzie nakaz zakrywania nosa i ust. Oczywiście podczas wyścigu i jazdy ten obowiązek będzie zniesiony – zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia i Minister Sportu. Nie będzie loterii ani wyścigów dla dzieci. Strefy startu i mety nie będą dostępne dla kibiców. W strefie mety/ bufetu ruch będzie jednostronny.
W dniu wyścigu biuro zawodów będzie nieczynne! Kończy się właśnie przedłużona wysyłka numerów startowych, a podczas nadchodzącego tygodnia numery startowe będzie można odbierać w następujących miejscach i godzinach urzędowania biura zawodów:

 

27–28.06.2020 od 10:00 do 16:00 , Interferie Sport Hotel „Bornit” w Szklarskiej Porębie (27 czerwca zapraszamy również na objazd trasy – start o 11:00 z „Bornitu”)

 

29.06–02.07.2020 od 10:00 do 15:00, siedziba Bike Maratonu w Jeleniej Górze, ul. Miarki 4203.07.2020 od 14:00 do 21:00, SKI Arena Szrenica, Szklarska Poręba

 

W dniu wyścigu biuro zawodów będzie nieczynne i nie będzie możliwości odebrania numerów!

 

Teren, który Bike Maratonowi udostępnia Szklarska Poręba jest na tyle duży, że pozwala organizatorom maksymalnie rozproszyć uczestników, unikać kolejek, oddzielić od siebie start, metę, posiłki, parkingi itd. W tym roku starty odbywać się będą z górnego parkingu SKI Areny Szrenica, gdzie w poprzednich latach znajdowało się biuro, pasta party i scena. Meta i finisz – tradycyjnie na stoku, nieco powyżej dolnej stacji kolei linowej.


Będzie jeszcze na pewno okazja aby opowiedzieć o tegorocznych trasach Ultra Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie, ale na razie najważniejsze są informacje organizacyjne – zwłaszcza, że jest ich sporo i że są pełne nowych rozwiązań. Miejmy nadzieję, że powoli będziemy wracać do normalności– również w Bike Maratonie. Przypomnijmy na razie jedynie, że dystans GIGA ma w Szklarskiej 100 km i przewyższenie prawie 3500 m i że parę lat temu zrodził się pomysł na taki właśnie wyścig – powrót do źródeł i powrót do zapomnianych trochę „królewskich” dystansów... MEGA ma 54 km, CLASSIC 34, a FUN 21 km.

 

Więcej na https://bikemaraton.com.pl i https://www.facebook.com/BikeMaraton/

 

Multimedia