Świeradów-Zdrój

IZERSKI SAD - ROZDAMY 501 SADZONEK DRZEW OWOCOWYCH GÓR I POGÓRZA IZERSKIEGO

A+ A-

IZERSKI SAD 

CEE Izerska Łąka zaprasza 15 listopada (piątek) od godz. 15.00 do 17.30 na spotkanie z Panem Leszkiem Kułakiem pt.: "Izerski Sad". Wykład zaczyna się o godz. 16.00, a rozdawanie sadzonek drzew owocowych już od 15.00. Przypominamy, ze jest to spotkanie przeznaczone dla mieszkańców Gór i Pogórza Izerskiego! Aby otrzymać drzewko należy zadzwonić i zarezerwować miejsce nr tel. 574-110-170 jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

 

IZERSKI SAD

nasz projekt "IZERSKI SAD" wchodzi w kolejną fazę realizacji: 15 listopada w CEE   Izerska Łąka   rozdamy (bezpłatnie) 501 sadzonek starych odmian drzew owocowych, których zrazy (małe gałązki) pobrane zostały w 2017 r. przez Pana Leszka Kułaka i jego ekipę.

Pan Leszek Kułak jest pomysłodawcą i współtwórcą tego projektu, mieszka w Skwierzynie i tam hodował nasze drzewka (kilka zdjęć jak to wyglądało w załączeniu), współpracujemy z Panem Leszkiem organizując prelekcje,   czy wyciskanie jabłek i piszemy o tym na łamach "Notatnika Świeradowskiego".

Izerski Sad, to jedyny taki projekt w Polsce, w którym staramy się ocalić stare odmiany drzew owocowych, które rosną w Górach i na Pogórzu Izerskim i efektem którego będzie stworzenie mniejszych i większych sadów owocowych, każde drzewko będzie miało swój certyfikat, chcemy stworzyć mapę lokalizacji drzew i mamy nadzieję, że przyczynimy się do rozwoju małego sadownictwa przydomowego.
Serdecznie ZAPRASZAMY do współpracy

Multimedia

Do pobrania

Mapa