4F ŚWIERADÓW RUN SUPER BIEG

A+ A-

4F Świeradów RUN czyli finał cyklu RWSB. 14 września w Świeradowie – Zdroju

 

 

Polanica – Zdrój, Szklarska Poręba i Świeradów – Zdrój, Wisła i Bielawa – to miejsca, w których w tym roku odbywały się kolejne edycje cyklu Runner's World Super Bieg. Teraz czas na powrót do Świeradowa – Zdroju, gdzie tradycyjnie odbywa się ostatnia edycja cyklu i bieg finałowy, który jest też ostatnią okazją do tego aby zebrać punkty do klasyfikacji generalnej. To co wyróżnia ten izerski bieg, to jego charakter i wyjątkowość. To jedyny w cyklu bieg alpejski, a biegniemy spod dolnej stacji kolei gondolowej SKI&SUN w Świeradowie do stacji górniej – prawie na szczyt Stogu Izerskiego (1108 m)

 

Bieg odbywa się na dwóch dystansach – tak aby zachować zasady rywalizacji w cyklu RWSB, gdzie zawodnicy i zawodniczki rywalizują zawsze na trasie górskiego półmaratonu i biegu na 10 km. Długi dystans w przypadku 4F RUN w Świeradowie to bieg na 15 km i przewyższenia 630 m.

Zanim jednak rozpoczniemy ten właściwy, kręty podbieg do mety, zrobimy pętlę po świeradowskich run trackach, a potem – zamiast od razu w kierunku Stogu – pobiegniemy przepięknym trawersem Drogi Telefonicznej i obiegniemy wierzchołek, dochodząc wreszcie do górnej stacji kolei gondolowej. W pakiecie startowym jest oczywiście zjazd koleją gondolową SKI&SUN.

 

Bieg na 10 km czyli Dziesiątka Staropolanki, na metę skręci wcześniej, notując 560 m w pionie.

 

Na obu dystansach podbiegi i widoki gwarantowane!

 

Dodatkowym, sprinterskim górskim biegiem będzie rywalizacja na dystansie 2700 m.

 

Zapisy cały czas są możliwe przez stronę organizatora – https://cykl.superbieg.pl/zgloszenia/ , a warto pamiętać, że ilość miejsc na starcie jest ograniczona! Będzie również możliwość zapisania się w dniu biegu, o ile limit miejsc nie zostanie wykorzystany.

 

Biuro zawodów będzie działało, przyjmowało zapisy i wydawało pakiety startowe już w piątek w godzinach 17:00 – 20:00. W dniu biegu biuro startuje o godzinie 8:00 (lokalizacja biura i startu – dolna stacja kolei gondolowej SKI&SUN, ul. Źródlana, Świeradów - Zdrój)

Podczas finałowego biegu cyklu Runner's World Super Bieg odbędą się też biegi dla dzieci (Sonko Kids Super Bieg), a udział w nich jest bezpłatny.

 

Po biegu dekoracja zwycięzców, a potem dekoracja najlepszych zawodniczek, zawodników i teamów w klasyfikacji generalnej RWSB. Jednym słowem – czas na finał!

 

 

Więcej o finałowej edycji RWSB i pozostałych biegach cyklu na: http://cykl.superbieg.pl

Multimedia