KONCERT ZESPOŁU DIKANDA

A+ A-

Data: czwartek, 7 lutego 2019, godz. 20:00 Miejsce: BioRezydencja, ul.Główna 12, Świeradów - Zdrój

Bilety 35 zł w przedsprzedaży, 40zł w dniu koncertu.

Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja biletów 508 955 225

https://biorezydencja.pl/2019/01/07/dikanda-po-raz-drugi-na-naszej-scenie-juz-w-lutym/  

 

Już 7. lutego naszą sceną znów zatrzęsie DIKANDA! Pamiętacie ciarki, które zafundował nam zespół niespełna półtora roku temu? My pamiętamy i z niecierpliwością oczekujemy ich widowiska w starych murach BioRezydencji, już wkrótce!

DIKANDA to powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie.

Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki k oncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością. 

 

Multimedia

Mapa