Świeradów-Zdrój

III 4F Świeradów RUN - biegiem na Stóg Izerski

  • 9 października 2016, 09:00-18:00

A+ A-

III 4F Świeradów RUN - biegiem na Stóg Izerski

Biegi górskie rozwijają się w Polsce fantastycznie - co do tego nie ma wątpliwości. Coraz więcej zawodników porzuca nudne i twarde asfaltowe drogi i ścieżki i rusza w góry. Ciekawych biegów mamy coraz więcej i coraz więcej górskich szlaków możemy podziwiać z biegowej perspektywy. Oto mamy niebawem kolejną okazję żeby wystartować i spróbować swoich sił na górskiej trasie - w kapitalnym miejscu i w pięknych górach - już w najbliższą sobotę, 9 października w Świeradowie - Zdroju.


Z kilku powodów będzie to bieg wyjątkowy: po pierwsze - to już trzecia edycja tej imprezy i sprawdzony pomysł na dobry bieg alpejski. Po drugie - w tym roku zawody wchodzą w skład cyklu Runner's World Super Bieg, więc jeśli ktoś chce powalczyć jeszcze o punkty do klasyfikacji generalnej, ma jeszcze szansę. Po trzecie - 4F Świeradów RUN jest ostatnim i finałowym biegiem w tej rywalizacji, a po jego zakończeniu poznamy nazwiska zwycięzców tego cyklu w roku 2016.


W odróżnieniu od zakończonych już biegów RWSB, w Świeradowie nie będzie górskiego półmaratonu. Większość tegorocznych biegów cyklu to biegi anglosaskie, gdzie podbiegi przeplatają się ze zbiegami, a półmaraton zawsze był najdłuższym dystansem. Teraz czeka nas bieg alpejski - start przy dolnej, a meta przy górnej stacji kolei gondolowej SKI & SUN. Z dołu prawie na sam szczyt. Dwa dłuższe dystanse - 10 i 15 km - poprowadzone są oczywiście najciekawszymi z okolicznych ścieżek i szlaków i trzeba się będzie ostro napracować aby dobiec do mety u stóp Stogu Izerskiego. Zostaje jeszcze jeden, najkrótszy bieg o długości 2,5 km. W sam raz na początek lub choćby tylko po to aby w symboliczny sposób potwierdzić swój udział w zawodach.


Wszyscy Ci którzy osiągną linię mety będą mieli zapewniony powrót w dół koleją gondolową - to tylko jedna, ale jakże ważna atrakcja czekająca na zawodniczki i zawodników. Na dole czekać będzie ciepły posiłek, a w pakietach startowych pamiątkowe koszulki i przydatne biegowe gadżety.


Dodatkową klasyfikacją będzie rywalizacja o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Świeradów, które bieganiu nie tylko kibicuje, ale rwnież wysyła często w bój silną reprezentację wlasnych biegaczy.


Do udziału w zawodach cały czas można się jeszcze zapisać - wszystkie szczegóły znaleźć można na stronie www.superbieg.pl. Biuro zawodów czynne będzie również dzień przed biegiem - od 17:00 do 21:00, a w dniu biegu już od godziny 8:00 rano. Można przyjechać na start bezpośrednio przed biegiem, wnieść opłatę startową, złatwić wszystkie formalności i bez przeszkód stanąć na starcie.


iegową jesień warto zatem zacząć już w najbliższy weekend w Świeradowie i ruszyć biegiem w Góry Izerskie. Czeka nas tam zresztą bardzo sportowy weekend - dzień przed biegiem swoją rywalizację w sezonie 2016 kończyć będą w Świeradowie uczestnicy kolarskiego cyklu MTB Bike Maraton


Multimedia