Świeradów-Zdrój

Majówka - Bądź aktywny w lesie

  • 1 maja 2014

  • Organizator : N

  • teren miasta

  • 075 78 16 333

A+ A-
  • Piknik w Ogrodzie Dydaktycznym „Izery Trzech Żywiołów”. Wykorzystując możliwości Ogrodu i związanej z nim infrastruktury proponujemy piknik. Po wcześniejszej kampanii reklamowej w radio wszystkie zainteresowane osoby spotkają się w ogrodzie. Piknik będzie miał zapewnioną transmisję radiową. Utworzone zostanie kilka stoisk z szeroką ofertą edukacyjną. Swoją twórczość będą mogli przedstawić lokalni artyści współpracujący z Partnerstwem Izerskim. Przewidziano pokaz szkoły tańca, szkoły karate oraz wspólny trening zumby. Podczas wydarzenia prowadzący będzie proponował liczne konkursy o tematyce leśnej i przyrodniczej. Pyszną atrakcją będzie grochówka przyrządzona przez strażaków ze Świeradowa-Zdroju oraz degustacja myśliwskiej kuchni. Kolejnym etapem Majówki będą wycieczki z leśnikami i sportowcami do lasu. Osoby zainteresowane będą miały do wyboru następujące trasy:- Wycieczka na Ścieżkę Edukacyjną Zajęcznik. Z tej opcji mogą także skorzystać osoby niepełnosprawne, lub rodzice z pociechami w wózkach. Leśniczy zaproponuje podczas wycieczki różne formy aktywności ruchowej.
  • Wycieczka rowerowa trasą „Singlrtrek pod Smrekem”. Przedstawi możliwość spędzania czasu w lesie na rowerze. Ta unikatowa w skali całego kraju trasa, na której wręcz ocieramy się o drzewa i obcujemy z naturą przyciągnie wielu chętnych a leśniczy z chęcią odpowie na pytania dotyczące lasu i jego mieszkańców. Dodatkową atrakcją będzie pokaz umiejętności Piotra Szweda Szwedowskiego – medalisty Mistrzostw Polski i reprezentanta kadry Polski w kolarstwie górskim
  • Wycieczka Nordic Walking – połączona z Dniami Otwartymi Unii Europejskiej. Proponujemy wycieczkę Notdic Walking z leśnym przewodnikiem do pobliskich punktów małej retencji górskiej. Na miejscu zorganizowane będą gry i zabawy dla uczestników oraz wyjaśniona będzie istota retencji. Podczas spaceru zostanie zorganizowany quiz dotyczący UE a osoby z największą ilością dobrych odpowiedzi zostaną nagrodzone.

  • Jogging leśną ścieżką – jeśli uprawiać tą dyscyplinę sportu to tylko w lesie. Wraz z przedstawicielem drużyny koszykarskiej PGE Turów Zgorzelec chętni będą biegac po lesie i przeżyją prawdziwą sportową rozgrzewkę przygotowana specjalnie przez mistrza.

  • Wycieczka na Halę Izerską. To trasa dla rodzin, których nie zniechęca duży wysiłek fizyczny. Leśnymi ścieżkami leśniczy poprowadzi chętnych spod Ogrodu Dydaktycznego do najbardziej urokliwego miejsca w Górach Izerskich. Wycieczka pokaże jej uczestnikom, że las to także świadek historii regionu. Wypoczynki przewidziane są w punktach turystycznych stworzonych przez Nadleśnictwo Świeradów, takich jak Źródło Adama, czy też Polana Izerska. Na Hali Izerskiej uczestnicy zjedzą ciepły posiłek, i dowiedzą się czym są torfowiska i dlaczego został utworzony rezerwat przyrody Torfowiska Doliny Izery.


Majówka „Bądź aktywny w lesie” obsługiwana będzie technicznie i merytorycznie przez doświadczonych pracowników nadleśnictwa Świeradów.