Świeradów-Zdrój

3-4.10. - FINAŁ BIKE MARATON-U

A+ A-
Wielki Finał Bike Maraton 2014 już w sobotę
To będzie już ostatni weekend z Bike Maraton 2014. Po prawie sześciu miesiącach ścigania sezon 2014 dojedzie do ostatniego przystanku „Świeradów Zdrój”.  W tym roku baza wyścigu przeniesie się spod Domu Zdrojowego na ul. Wyszyńskiego w samym centrum uzdrowiska. Tam w sobotę ( 4 października ), punktualnie o godz. 11.00, uczestnicy wyjadą na trzy specjalnie przygotowane trasy w Górach Izerskich:
- Mini – trasa o długości  25 km – wymagająca kondycyjnie ale bez trudności technicznych, w całości poprowadzona po szerokich szutrowych lub asfaltowych drogach. Do przejechania przez każdego kto ma rower, kask i odrobinę kondycji.
- Mega – dystans 50 km – początkowo wspólnie z Mini a po rozjeździe wspinaczka na Kopalnię Stanisław i Wysoki Kamień skąd rozpocznie się widowiskowy zjazd, przez Zakręt Śmierci, do Górzyńca, dalej podjazd na Rozdroże Izerski i zjazd do mety.
- Giga – dystans 73 km – pętla Giga królewskiego dystansu ostatniej edycji Bike Maraton 2014 to wisienka na torcie trasy, pętla poprowadzona po Grzbiecie Kamienieckim jest sekcją technicznych zjazdów i podjazdów, które zadowolą każdego miłośnika górskiej jazdy na rowerze.
Po starcie głównych dystansów miasteczko rowerowe Bike Maraton w centrum Świeradowa Zdrój opanują najmłodsi kolarze górscy startujące w Dziecięcym Bike Maratonie. Prócz ścigania dla najmłodszych w miasteczku rowerowym będzie można zapoznać się z rowerami kolekcji 2015 na stoisku marki SCOTT. Przedstawiciel marki SSANGYONG będzie prezentował modele samochodów 4x4 spod swoich skrzydeł. A o odpowiednie nawodnienie wszystkich zawodników zadba przedstawiciel marki SQUEEZY. W namiocie FUJIFILM odbędą się specjalne warsztaty fotografii sportowej.
Gdy wszyscy zawodnicy dotrą do mety a słońce schowa się za górami wszyscy przeniosą się do Aqua Park Sport Hotel Interferie gdzie rozpocznie się Gala Finałowa Bike Maraton 2014.
Po ostatnich finałowych rozstrzygnięciach organizator zaprasza do działań w podgrupach, dyskusji o zakończonym sezonie oraz planach na kolejny a impreza w Aqua Park Sport Hotel Interferie potrwa do późnych godzin nocnych.
Szczegółowy program Finału Bike Maraton, trasa wyścigu, zapisy znajdziecie na www.bikemaraton.com oraz www.facebook.com/bikemaraton

Multimedia